Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Najvyšším mužom je Dušan Rerko

Sportnet|Publikované 17. feb 2009 o 23:00

V nedeľu sa konala v Harichovciach výročná členská schôdza. Pôvodne to malo byť až 15. októbra - zle vytlačené pozvánky. Hlavným bodom športového

klubu boli voľby nového vedenia a predsedu. Na najvyšší post nemal kto kandidovať.

HARICHOVCE. Od nedele majú Harichovčania nového šéfa ŠK. Zo sedemčlenného výboru sa nakoniec podujal na náročnú úlohu Dušan Rerko.

Nemal kto

Bratia Staroňovci už niekoľko týždňov vopred avizovali, že s prácou na vedúcich postoch v klube končia. Stanislava a Róbert Staroňovci urobili kusisko kvalitnej práce a futbal v obci udržali na dobrej úrovni. V nedeľu sa volil nový výbor. "Po zvolení nových funkcionárov ŠK bol každý zo siedmich členov oslovený na post predsedu klubu. Prakticky nemal kto byť predsedom. Ako poslanec obecného zastupiteľstva som nakoniec rozhodol prijať túto funkciu a vo voľbách som bol jednohlasne zvolený," opisuje udalosti z výročnej schôdze nový šéf ŠK Harichovce Dušan Rerko.

Nové ciele

Hovorí sa, že nová metla dobre metie, a tak sa natíska otázka, či Dušan Rerko prinesie nejaké zásadné zmeny v klube. "Nový predseda má ambície pokračovať v práci svojich predchodcov. Hlavným cieľom je udržať futbal na patričnej úrovni. Spolieham sa aj na pomoc tunajších podnikateľov. Napríklad je v pláne, aby každý majstrovský domáci zápas mal svojho sponzora. Keďže som aktívny stolný tenista, aj v tomto športovom odvetví chcem, aby sme napredovali," povedal Dušan Rerko, ktorého sme sa spýtali na ciele najsledovanejšieho mužstva - seniorov. Po jesennej časti zimujú zverenci trénera Milana Bartka na deviatom mieste.

"Samozrejme, že budeme hovoriť s trénerom 'áčka', aké má predstavy v jarnej časti. Podľa môjho názoru hráčsky káder v Harichovciach je na danú súťaž dostačujúci."

Prioritou bude ľad

Ostrá kritika na vedenie obce, poslancov zastupiteľstva sa zdvihla tejto zimy. V takej veľkej obci chýbalo prírodné ľadové klzisko. Zvlášť počas zimných prázdnin a sviatkov na to boli ideálne podmienky. "Je nepredstaviteľné, aby chýbala v zime ľadová plocha. Toto bude pre mňa prioritou. Tejto zimy sa deti z našej obce, ale aj staršia mládež nemali kde korčuľovať, zahrať si hokej," zdôrazňuje nový predseda ŠK Harichovce Dušan Rerko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.