Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Najvyššie víťazstvo Humenného v sezóne

Sportnet|Publikované 11. okt 2006 o 22:00

Humenné - V prvej hokejovej lige cestoval HKM Humenné na ľad nováčika. Ružomberok sa so súťažou zoznamuje, patrí mu zatiaľ miesto v spodnej časti

tabuľky, no keďže je to farmársky celok Liptovského Mikuláša, očakával sa vyrovnaný hokej.

Nakoniec bol pravdou opak. Hokejisti spod Vihorlatu získali do polovice stretnutia štvorgólový náskok, a aj keď v štatistike pomeru striel boli aktívnejší domáci (37:33), efektivita bola jasne na strane východniarov. Presadili sa deväťkrát, kým domáci dvíhali po góle ruky nad hlavy iba raz. "Bolo vidieť, že domáci sa v súťaži adaptujú pomalšie, no od úvodu sme nechceli nič ponechať náhode a súpera sme zatlačili. Pomerne často sa vylučovalo, no presilovky neboli výnimočne silnou stránkou, domáci si pri nich vylepšili streleckú bilanciu, no brankára Peca i prácu v defenzíve možno pochváliť. Po úvodnom oťukávaní sme si vypracovali náskok, potom sme už iba kontrolovali hru," konštatoval Vladimír Svitek.

Vychádzajúc zo štatistiky stretnutia sa priamo až na siedmich góloch podieľala druhá formácia, zložená z košických hokejistov. Do streleckej listiny sa trikrát zapísal Slovák, dvakrát Majerník, po jednom góle pridali Jenčík, Kall i Bodnár. "V koncovke boli efektívni, sú pre nás samozrejme prínosom. Hráči sa chcú ukázať, chcú si vybojovať miesto v kádri extraligistu, čo je prirodzené. Som spokojný, no ešte viac by ma potešilo, ak by sa strelecky prebudili aj ďalší. Zatiaľ sa to darí iba Karčákovi," podotkol kormidelník HKM Humenné.

Po uplynulom piatku, keď sa na humenskom ľade predstavil líder zo Spiša, príde o dva dni na východ opäť kvalitný súper - HC 05 Banská Bystrica. Pred rokom sa obaja súperi stretli až vo finále I. hokejovej ligy, pred dvoma sezónami zviedli barážový súboj o postup, resp. zotrvanie v I. lige. Zo šiestich vystúpení na humenskom ľade sa Bystričania tešili päťkrát, pričom pred rokom boli pod Vihorlatom úspešní stále (2:3. 0:2, 2:4 a 2:3)... "Bude to veľmi ťažký zápas, už aj preto, že náš súper dvakrát v sérii prehral," dodal Vladimír Svitek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.