Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Najviac zo športovkýň zarába Šarapovová

SITA|Publikované 4. aug 2006 o 12:27

VIEDEŇ 4. augusta (SITA) - Najlepšie zarábajúcou športovkyňou na svete je ruská tenistka Maria Šarapovová. Podľa údajov amerického magazínu Sports Illustrated zarába 19-ročná Ruska 19,9 mil. eur ročne.

Tie pochádzajú z odmien zarobených na turnajoch, ale aj z početných reklamných aktivít. "Peňazí nie je nikdy dosť. Ak mám príležitosť zarobiť si, vždy ju rada využijem," nechala sa počuť počas svojho vystúpenia na turnaji v kalifornskom San Diegu Šarapovová. Wimbledonská víťazka z roku 2004 tiež uviedla, že jej prioritou je zisk zostávajúcich troch grandslamových titulov. "Dalo by to dokopy skoro 25 miliónov. A to sa oplatí," komentovala. Čo však odmietla komentovať, je jej privátny život a údajný vzťah s americkým tenistom Andym Roddickom. "To zostane tabu," povedala stroho Šarapovová, ktorá na tenisových dvorcoch okrem pekného vzhľadu udivuje aj hlasnými prejavmi počas výmen.

V súvislosti s finančnými príjmami je zaujímavé, že že väčšie ročné zisky ako ruská tenisová blondínka vykazujú v súčasnosti iba traja športovci - muži: rekordér v počte titulov majstra sveta vo formule 1 Michael Schumacher, kráľ cestných motocyklov Valentino Rossi a najlepší futbalista posledných dvoch rokov Ronaldinho.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.