Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Najvernejší fanúšikovia sú Kubáňovci, Slovákom fandia priamo v Gdyni

Slovenských daviscupových reprezentantov podporujú priaznivci aj za hranicami. (Autor: Ilustračné - TASR/AGERPRES)
Ondrej Gajdoš|Publikované 18. sep 2015 o 14:37

Slovenský daviscupový tím má svojich priazivcov aj v Gdyňa aréne na severe Poľska

GDYŇA. Manželia Kubáňovci z Bratislavy by si zaslúžili titul Najvernejší fanúšikovia slovenského tenisu. Doma chodia na každý zápas Davis Cupu či Pohára federácie a našich reprezentantov často podporujú aj za hranicami. Nechýbajú ani v Poľsku.

"Manžel Miro hrá tenis rekreačne, mne aj trom našim dcéram sa tento šport páči zo všetkých najviac," povedala Renáta Kubáňová.

"Nerobí nám problém, ak počas grandslamových turnajov Australian Open či US Open vstávame k televízoru neskoro v noci či nadránom."

Včera vyrazili na sever ráno ráno o piatej, po 910 kilometroch zaparkovali auto pred Gdyňa arénou hodinu pred zápasom. Od šéfa slovenskej výpravy Vladimíra Habasa dostali lístky na všetky tri dni. So skupinkou priaznivcov v slovenských dresoch povzbudzovali za lavičkou nášho tímu.

fanusikovia_r142.jpg

Manželia Renáta a Miroslav Kubáňovci pred Gdyňa arénou. FOTO - Ondrej Gajdoš

"Cesty za tenisom spájame s turistikou, a tak sme počas zápasov Pohára federácie pred dvoma rokmi s dcérami spoznávali Niš v Srbsku. Potom sme boli v Moskve a tohto roku sme navštívili holandský Apeldoorn," vravela pani Kubáňová.

Počas tohto víkendu si našli ubytovanie v Gdaňsku, aby okrem dejiska zápasu videli čo najviac z prímorskej oblasti pri Baltskom mori.

Kubáňovci sa so slovenskými tenistami nepoznajú osobne, ale vedia o sebe. V apríli sa z hľadiska sa pozdravili s Karolínou Schmiedlovou, keď v Katoviciach sledovali cestu za jej prvým titulom WTA.

"Cítime, že naši chlapci v Davis Cupe sú už hladní po svetovej skupine a po deviatich rokoch si v barážovom súboji v Poľsku vybojujú návrat medzi elitu," poznamenal Miroslav Kubáň.

"Páči sa nám myšlienka kapitána Miloša Mečířa, že každý deň treba pridať jeden bod. Potom by sme sa už mohli tešiť na atraktívnych súperov zo svetovej skupiny."

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.