Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Najväčšou udalosťou na Spiši je v týchto dňoch štart basketbalovej extraligy

Sportnet|Publikované 1. okt 2004 o 00:00

Spišská Nová Ves - Basketbalový ošiaľ na Spiši v týchto dňoch vrcholí. Po prvý raz v histórii klubu budú hrať Novovešťania najvyššiu súťaž.

Generálkou na extraligu mal byť stredajší zápas Slovenského pohára. Považská Bystrica však s okypteným kádrom domácich vôbec nepreverila. Spišská Nová Ves zvíťazila v pomere 114:70, prvé stretnutie Spišiaci vyhrali na Považí 103:81 a postupujú do druhého kola.

O prípravách a atmosfére pred sobotňajším prvým majstrovským zápasom proti Leviciam (začiatok o 18.00 hod.) sme sa zhovárali s predsedom klubu Jozefom Gondom (na snímke).

Musím povedať, že je to veľmi dynamické, nielen po športovej, ale aj pracovnej stránke. Čo sa týka športovej stránky, robíme všetky veci v súvislosti s prípravou mužstva a pre zabezpečenie kvalitných podmienok. Tréner má k dispozícii všetko, čo vieme v prostredí Spišskej Novej Vsi zabezpečiť - rehabilitáciu, plávanie, posilovňu a dostatočný počet tréningových hodín.

Aké sú cieľa nováčika z metropoly Spiša v najvyššej basketbalovej súťaži?

Máme kvalitných hráčov. Na čom si zakladáme a čo je aj pravda, celý kolektív je mladý.

Nemáme veľké ciele, ale chceme prilákať do športovej haly čo najviac divákov, predviesť im čo najlepší basketbal.

Na druhej strane je cieľom nedostať sa do baráže, zotrvať v súťaži tak, aby sme odohrali play off zápasy. Verím, že kvalitné mužstvá odohrajú na Spiši dobré stretnutia.

Spišská Nová Ves nikdy nehrala tak vysokú súťaž, nielen hráči, ale aj funkcionári sú v tejto oblasti nováčikmi.

Po pracovnej stránke nemáme skúseností s prípravou na extraligu. Je to pre celý kolektív, ktorý pracuje ako včielky od rána do večera, veľmi náročné. Pripravujeme športovú halu, reklamy, informačný systém po celom meste, plagáty a množstvo ďalších vecí. Po kultúrnej stránke je to diskdžokej a mažoretky, aby ľudia chodili na basketbal ako na spoločenskú udalosť, nie v teplákoch, ale slušné oblečení.

Po technickej stránke by som ešte chcel spomenúť, že po spolupráci so STEZ-om zabezpečíme technicky kvalitnejšie basketbalové koše, ktoré budú visieť zo stropu. Je to štandard, ktorý sa vyžaduje aj na medzinárodné stretnutia. Radi by sme dotiahli do Spišskej Novej Vsi nejaké medzištátne zápasy.

Rovnako v spolupráci so STEZ-om sa nám podarilo zrekonštruovať bufet v športovej hale.

Súvisiace články