Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Najväčším súperom futbalistov Lipian je preriedená súpiska

Tréner Stanislav Varga hodnotí lanskú časť ročníka vcelku pozitívne. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 22. jan 2013 o 23:00

Nebyť neraz až neúnosne preriedeného kádra, určite by jesenná časť treťoligových futbalistov Lipian dopadla oveľa lepšie.

Nebyť neraz až neúnosne preriedeného kádra, určite by jesenná časť treťoligových futbalistov Lipian dopadla oveľa lepšie.

LIPANY. I tak však šiesta priečka nie je na zahodenie a dá sa na nej stavať pred jarnou odvetou. V každom prípade tím ŠK Odeva patril medzi tých účastníkov, čo prinášali do diania futbalový progres a zvyšovali atraktivitu zápolení.

Dokumentovali to i slová lodivodov súperov, ktorí neraz vyslovili kompliment na adresu zverencov trénera Stanislava Vargu za predvedené výkony.

Samozrejme, ani východniari sa nevyhli niektorým kostrbatejším úsekom, čo však súviselo hlavne s tým, že mužstvo nebolo kompletné.

Zvonku päť bodov

Už úvodné víťazstvo na pôde Lokomotívy Košice naznačilo, že Lipanci idú na to zhurta. Do polovice jesenného programu to bežalo zhruba podľa predpokladov, pričom mužstvo si držalo hlavne výhodu domáceho prostredia, keď prvý raz inkasovalo až v 10. kole.

Napredovanie pribrzdila séria piatich duelov bez výhry, keď sa už naplno prejavili dozvuky zdecimovanej súpisky.

„Pozerám sa na predošlé vystúpenia pozitívne, hoci netvrdím, že sme nemohli skončiť i lepšie. Lenže zranenia a výpadky jednotlivcov kvôli kartám či iným problémom nás vyviedli z tempa. V niektorých stretnutiach sme už mali problém dať dokopy súcu jedenástku,“ zamyslel sa nad účinkovaním kormidelník Stanislav Varga.

Neraz boli poruke iba dvaja-traja náhradníci, pričom k slovu prišli aj menej skúsení futbalisti. Záverečné zápasy však kolektív zvládol a dovedna si z cudzích ihrísk priniesol päť bodov, kým vo vlastnom prostredí s výnimkou dvoch stretnutí, keď remizoval, zakaždým vyhrával.

Drobňák si zaslúžil obdiv

Niektorí hráči nastupovali dlhší čas so sebazaprením. Išlo najmä o ostrieľaného Drobňáka, ktorý si zaslúži obdiv, že doslova na jednej nohe odohral mnoho súbojov. K dispozícii neboli vždy ani J. Janič, Hudý či brankár Bartoš, zranenia si spôsobili Kovalík či Eliáš.

„Aj preto nie vždy výsledky boli také, aké sme chceli dosiahnuť. Lenže pokiaľ vypadnú borci, ktorých určujete pri skladaní zostavy na prvé miesta, je to potom komplikované. Trebárs na Spiši sme boli radi, že sme sa vôbec dali dokopy.“

I napriek tomu herný prejav Lipian bol sympatický, mužstvo sa vedelo dostať do šancí, len premieňanie možností neraz pokrivkávalo.

„Kým hral Lukáš Eliáš, tak strieľal dosť gólov, no akonáhle bol maród, nemali sme prakticky čistokrvného kanoniera a dokonca sme postrádali i typického útočníka. Museli sme si vypomáhať so stredopoliarmi. Najstabilnejšie preto zahrala počas prvej časti obranná formácia,“ dodal S. Varga.

Prierez jeseňou

Najlepšie zápasy: Vonku proti Lok. Košice a doma s Dolnou Ždaňou

Najhoršie zápasy: V Martine, čo spôsobil aj umelý trávnik a neprimerané obutie

Ťahúni tímu: Drobňák, Ziemba, Gomoľa

Úroveň súťaže: Trochu sa posunula vyššie, hoci Lok. Košice nie je taká kvalitná ako v minulom ročníku. Prevláda technickejší futbal

Ambície pred odvetou: Podmienky na futbal sú v Lipanoch výborné, mužstvo by sa rado vyšplhalo v pelotóne vyššie, čo ale bude závisieť aj od toho, aký bude zdravotný stav mančaftu

zuk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.