Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Najväčšie jesenné prekvapenie je z Helcmanoviec

Sportnet|Publikované 24. nov 2008 o 23:00

SPIŠ. Desať zástupcov zo Spiša má V. futbalová liga skupina J-Z. Je to rekordne vysoký počet účastníkov v porovnaní s predošlými rokmi. Aj to robí

túto súťaž kvalitnou a na Spiši divácky atraktívnou. Po nedávno skončenej jeseni súťažného ročníka teší fakt, že na čele tabuľky je dvojica Helcmanovce & Prakovce. Čo už teší menej, je pohľad na chvost tabuľky. Zvlášť u Nálepkovčanov je situácia pochmúrna, veď v doterajších štrnástich kolách ešte nedávno štvrtoligista ani raz neokúsil chuť víťazstva.

Helcmanovce

Len na osvieženie pamäti prinášame poradie mužstiev po jesennej časti spred roka v sezóne 2007/2008. Všimnite si postavenie Helcmanoviec.

11. Sp. Vlachy1434710:2213

12. Smižany1432925:3711

13. Helcmanovce1424819:3110

14. Athletico1401136:431

Ak by v súťaži nebol "fackovací panák" Athletico, tak asi by boli na poslednom mieste. Zhodnou šťastných náhod Helcmanovčania ostali v piatoligovej súťaži. Ale na nový ročník 2008/2009 sa už pripravili poriadne a zodpovedne. Práca skvelého trénera Mariána Pelka priniesla zaslúžené ovocie. Helcmanovčania v jeseni ani raz doma neprehrali. Vonku sa im podarilo dvakrát naplno zabodovať (Harichovce 0:2, Prakovce 0:2) a raz remizovali v Nálepkove. Mali najlepšiu jesennú obranu, ktorá inkasovala len 11 gólov. Strelecky sa presadil J. Pisko, ktorý má po jeseni na svojom konte 12 presných zásahov. Pred druhými Prakovcami majú len dvojbodový náskok, no prvé miesto je tým najlepším motivujúcim faktorom pre zimnú prípravu a následne jarnú časť. Pýtate sa - chcú Helcmanovčania postúpiť do IV. ligy? Momentálne si užívajú zaslúžené prvé miesto a so slovíčkom postup sa zahráva veľmi opatrne.

Kto by to povedal pred rokom... No nie?

Prakovce

Je chvályhodné, že v Prakovciach sa už niekoľko sezón robí dobrý futbal. Odmenou je opäť vysoké tabuľkové postavenie pred jarnou odvetou. Dva body straty na prvé miesto sú nezanedbateľné. Pre klub, ktorý v minulosti hral dosť vysoko, nie je štvrtoligová méta nereálna. V Prakovciach sa hrá a robí dobrý futbal.

Sp. Vlachy

Konečne! Konečne sa už Vlašania nepohybujú na chvoste tabuľky, nerátajú bod k bodíku na záchranu.

"Naša záchrana v V. lige už nebude v našich rukách. Možno sa rozhodne niekde inde," zatrpknuto skonštatoval v závere jarnej časti 2007/2008 tréner Peter Vandraško. Nakoniec Vlašania ostali v piatoligovej spoločnosti a zopakovali v jeseni niečo podobné ako Helcmanovčania (viď tabuľku spred roka). Aj trénerovi Pelkovi v Helcmanovciach, aj Petrovi Vandraškovi sa podarilo urobiť menší jesenný futbalový zázrak. Vlašania zimujú na výbornom štvrtom mieste. Doma ani raz neprehrali. Dlho si držali nielen neporaziteľnosť, ale sériu bez inkasovaného gólu. Zaujímavá je bilancia z ihrísk súperov, kde ani raz nevyhrali, nastrieľali len tri góly a získali tri remízy.

Blýska sa v Spišských Vlachoch na lepšie futbalové časy?

Smižany

Mužstvo s najviac nastrieľanými gólmi (40) zimuje na piatom mieste. Zákonite tak z jeho radov pochádza aj jesenný kráľ strelcov - sedemnásťgólový Klubert. Strelecký koncert odštartovali hneď od prvého kola, keď doma rozdrvili 7:1 Koš. N. Ves. Päť gólov nastrieľali v Nálepkove, šestku doma nadelili Hrabušiciam aj Jaklovciam. Výborný zápas, o ktorom sa ešte dlho rozprávalo, odohrali doma s Harichovcami (vyhrali 5:3). S jesenným vystúpením môže byť v Smižanoch maximálna spokojnosť.

Margecany

Rovnako spokojnosť môže zavládnuť aj v Margecanoch. Prezimujú v pokojných stredných vodách tabuľky, ktoré však rozčerila nevydarená jesenná rozlúčka v Harichovciach (krutá prehra 0:5). Zverenci skúseného trénera Jozefa Zmija získali za jeseň 22 bodov, no pri pozornejšom pohľade do tabuľky vidieť, že stred a koniec je bodovo veľmi vyrovnaný a Margecanci nemôžu na jar nič podceniť.

Ešte jeden odkaz: stratil sa dopisovateľ referátov z domácich stretnutí Marián Keruľ.

Harichovce

Na taký zlý jesenný rozbeh už v Harichovciach asi nepamätajú. Prvé kolo prehra v Margecanoch 0:3, potom prehra 2:3 v Jaklovciach, doma len remíza s Tepličkou 1:1, následne remíza 2:2 v Koš. N. Vsi. Znova prehra doma s Helcmanovcami 0:2 a potom v Sp. Vlachoch 0:1. Rátali ste dobre? Šesť kôl bez víťazstva a až potom to prišlo. Doma zdolali Prakovce 4:2 a postupne sa začali v tabuľke predierať vyššie a vyššie. Jeseň zakončili víťazstvami, keď s päťgólovou nádielkou vyprevadili Kr. Podhradie a aj Margecany. Pochvalu si zaslúžia za zápas v Smižanoch, ktorý prítomní fanúšikovia označili za futbalový vrchol jesene v V. lige J-Z.

Teplička

Solídne vystúpenie nováčika. Pred mnohými rokmi Tepličania patrili k stabilným účastníkom tejto súťaže. Jesenné výsledky naznačili, že by v nej mohli aj ostať. Jar bude poriadne horúca, a tak je len na zverencoch trénera Novotného, ako sa cez zimu na jar pripravia. Poobzerať sa musia po dobrom strelcovi, lebo len sedemnásť gólov za celú jeseň je dosť málo.

Hrabušice

V predošlej sezóne sme boli zvyknutí na lepšie tabuľkové postavenie Hrabušíc. Počas celej sezóny sa Hrabušičania borili s veľkým problémom - brankársky post. Obrazne povedané, čo kolo, to iný gólman. Až sedem prehier, to je varujúce. Ako však poznáme zanietenosť hrabušických funkcionárov (ale aj hráčov), v jarnej časti sa budú chcieť záchranárskym prácam zďaleka vyhnúť.

Jaklovce

Podobné konštatovanie ako u Hrabušíc. Na také zlé tabuľkové postavenie ani v Jaklovciach dlho nepamätajú. Možno si ešte spomeniete na zaujímavý a dosť pravdivý otvorený list skúseného funkcionára Františka Kaľavského, v ktorom opisoval tienisté stránky jaklovského futbalu. Vyzerá to tak, že ani v jesennej časti Jaklovčania neprekročili svoj tieň a jar bude pre nich veľmi ťažká. Je však v silách dobre hrajúcich Jaklovčanov, aby na jar opustili nelichotivé predposledné miesto.

Nálepkovo

Bez komentára. Tak ako väčšina domácich zápasov Nálepkovčanov, o ktorých nám počas celej jesene neprišiel žiadny komentár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.