Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Najväčší cestovateľ bude hádzanár Urban

Netradičná tlačovka. Na stacionárnych bicykloch. (Autor: sportovaosobnost.sk)
Bohuslav Matia|Publikované 8. mar 2016 o 23:00

Na stacionárnych bicykloch, absolvovali tlačovku pred vyhlásením výsledkov ankety Športová osobnosť Košíc 2015 organizátori, pozvaní hostia, ba aj niektorí novinári.

Netradične, na stacionárnych bicykloch, absolvovali včerajšiu tlačovku pred vyhlásením výsledkov ankety Športová osobnosť Košíc 2015 (7. ročník) organizátori, pozvaní hostia, ba aj niektorí novinári. A krútili pedálmi veľmi statočne, aj keď mali v ruke mikrofón...

KOŠICE. Tento „šok“ organizátorom ŠOK-u vyšiel, a nikto nepochybuje o tom, že vydarený a plný prekvapení bude aj piatkový (11. marca) galavečer v Spoločenskom pavilóne, kde sa zíde celá elita košického športu, vychádzajúce nádeje, súčasné hviezdy i nezabudnuteľné legendy.

Aj hostia z EYOF 2021

Ten piatok bude ešte o niečo výnimočnejší ako po iné roky, pretože v našom meste sa v ten deň stretnú prezidenti a zástupcovia významných domácich športových federácií s predstaviteľmi mesta Košice v súvislosti s kandidatúrou mesta na usporiadanie Európskych olympijských hier mládeže – EYOF 2021.

Počas prijatia hostí a pracovných rokovaní bude podpísané spoločné memorandum k príprave na túto významnú udalosť.

„Do Košíc zavítajú predstavitelia a zástupcovia slovenských zväzov či federácií tých športových odvetví, ktoré sú v súčasnosti v programe Európskych olympijských hier mládeže, alebo sa doň môžu dostať, teda atletiky, gymnastiky, plávania, cyklistiky, tenisu, volejbalu, hádzanej, džuda, triatlonu, vzpierania, taekwonda a vodného póla. K tradičným odvetvím pribudne aj jeden šport, ktorý si môže vybrať organizátor hier. Šport, ktorý je v krajine či v meste, ktoré hry organizuje, mimoriadne populárny,“ informoval novinárov o jednej z najvýznamnejších športových udalostí v našom meste košický primátor Richard Raši.

Na včerajšej tlačovke nechýbal ani posledný absolútny víťaz ŠOK-u vodný lyžiar Alexander Vaško, ktorý má pred sebou v roku 2016 novú výzvu: „Chcel by som obhájiť titul majstra sveta, urobiť tak dobré meno aj pre Košice, ktoré sú v tomto roku Európskym mestom športu.“

Atletické sestry Velďákové sú už tradičnými osobnosťami ŠOK-u a diaľkarka Jana figuruje dokonca v kategórii TOP 10 najlepších košických športovcov za uplynulý rok.

„Žiaľ, je nám veľmi ľúto, že sa nemôžeme zúčastniť piatkového galavečera, pretože už dnes odlietame na sústredenie do Južnej Afriky. Veľmi sme sa naň so sestrou tešili.“ Kto za ňu prevezme cennú plastiku, to je podľa šéfa organizačného tímu Branislava Koniara zatiaľ tajomstvo.

O jednu plastiku viac

Tajomstvo je aj to, kto sa stane absolútnym víťazom ankety Športová osobnosť Košíc 2015. Známa je však desiatka lauerátov, medzi ktorými sa to meno ukrýva: Barbora Bálintová (basketbal), Ľubica Bérešová (fitness), Jiří Bicek (hokej), Matej Kováč (vzpieranie), Róbert Nuber (basketbal), Veronika Petríková (kickbox), Anna Karolína Schmiedlová (tenis), Gabriel Spilar (hokej), Tomáš Urban (hádzaná), Jana Velďáková (atletika)

. „Štandardne býva pripravených osemnásť plastík pre ocenených športovcov, ale tentoraz ich bude devätnásť, pretože v kategórii Legenda sa Košická športová akadémia po prvýkrát rozhodla udeliť ocenenie In memoriam, a to horolezcovi Jozefovi Psotkovi, ktorý napĺňa bezo zbytku myšlienky projektu Športová osobnosť Košíc,“ pripomenul Branislav Koniar.

„Ocenenie príde prevziať syn Ján Psotka a sestra Jozefa Psotku Eva Mathé.“

My len doplníme, že v kategórii Legenda budú ocenení aj futbalista František Kunzo, šermiarka Katarína Lokšová-Ráczová a futbalista Jaroslav Pollák. V kategórii Nádej figuruje trio Michal Dudovič (florbal), Dominika Gumanová (kickbox) a Nikola Seničová (vzpieranie), cenu pre hendikepovaného športovca prevezme Helena Kašická (tanec na vozíčku) a pre kolektív SC Enduro Košice (motocyklový šport).

Vidieť svoje meno medzi lauerátmi ankety Športová osobnosť Košíc, to je pre športovcov, aj tých, ktorí majú trofejí už neúrekom, veľká pocta, o čom svedčí aj reakcia hádzanárskeho reprezentanta a hráča bundesligového Eisenachu Tomáša Urbana, ktorý si kvôli ŠOK-u dokázal v klube vybaviť „opušťák“ (aj keď nemecká Bundesliga má tento víkend voľno).

Košický rodák získa medzi pozvanými športovcami aj primát v počte nacestovaných kilometrov za ocenením ŠOK 2015, z Eisenachu do Košíc je to 1 078 kilometrov...

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.