Najúspešnejšími športovcami roka boli majstrovské kolkárky

Plejáda úspešných športovcov Spišskej Novej Vsi. Tých najlepších za rok 2015 ocenili v koncertnej sále Reduty. (Autor: tom)
Jozef Petruška|Publikované 29. feb 2016 o 23:00

Anketa Športovec roka Mesta Spišská Nová Ves už pozná mená tých najlepších.

SP. NOVÁ VES. V poslednú februárovú stredu slávnostne ocenili najlepších športovcov Spišskej Novej Vsi za rok 2015.

Majstrovské kolkárky

Pred rokom bola Spišská Nová Ves doslova mestom športu. Len na pripomenutie – hralo sa finále 1. hokejovej ligy s Detvou, hralo sa finále volejbalovej extraligy žien, o bronz bojovali basketbalistky Rüconu, po majstrovskom titule siahali hokejistky, futbalisti dvakrát po sebe vyhrali súťaž, v play-off hrali basketbalisti, darilo sa florbalistkám Kométy a skvelý výsledok v podobe majstrovského titulu získali kolkárky Tatrana.

Na krátky čas na Spiši našli domov volejbalisti Chemesu, ktorí taktiež pod značkou Spišskej hrali play-off.

Spišská Nová Ves organizovala finále Slovenského pohára vo volejbale a basketbale.

Lukáš Klein sa v tenise zaradil medzi európsku špičku, vo výborný výsledkoch pokračoval plavec Tomáš Želichovský.

Darilo sa šortrekárom, parašutistom a športovým strelcom.

Výsledky ankety

Kategória do 19 rokov:

1. Lukáš Klein (tenis), 2. Tomáš Želikovský (plávanie),
3. Patrícia Garčarová (beh)

4. Pavlína Hudáková (florball), 5. Petra Rusnáková (šortrek).

Kategória nad 19 rokov:

1. Dana Klubertová (kolky),

2. Jana Zemčáková (športová streľba), 3. Lenka Sroková (hokej), 4. Peter Slivovský (parašutista), 5. Peter Mlynarčík (športová streľba).

Kolektív:

1. Družstvo žien kolkárskeho oddielu TJ Tatran, 2. Dospelí, Futbalový klub, 3. Florbalový klub Kométa

Najlepší tréner

Ľuboslav Gargula.

Zaslúžilý športovec, tréner, funkcionár: Milan Krempaský, Irena Kovalčíková, Gustáv Krajči, Ján Olejník, Jaroslav Švarc, Štefan Vantroba.

Osobitná cena primátora:

Ján Kozák

„Je to pre mňa a pre klub veľké ocenenie. Víťazstvo v ankete o najlepšie športovca vo svojej vekovej kategórii ma ešte viac prekvapilo. Bol to pekný športovo-spoločenský večer a pre nás, kolkárkov, navyše veľmi úspešný,“ povedal kolkárske hviezda Tatrana Spišská Nová Ves Danka Klubertová.

Autor: Jozef Petruška