Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Najúspešnejší športovci a športové kolektívy regiónu Michalovce za rok 2006

Sportnet|Publikované 19. dec 2006 o 23:00

Michalovce - Oblastné športové centrum v Michalovciach včera na pôde Obvodného úradu v Michalovciach vyhodnotilo najúspešnejších športovcov a

najúspešnejšie športové kolektívy regiónu Michalovce za rok 2006 v kategórii dospelých. Najúspešnejších jednotlivcov, zástupcov kolektívov, funkcionárov Oblastného športového centra prijal prednosta Obvodného úradu v Michalovciach Ing. Marián Lukáč.

Na návrh Asociácie športových zväzov ObŠC Michalovce bola vyhodnotená bez určenia poradia desiatka najúspešnejších jednotlivcov, tri najúspešnejšie športové kolektívý ako i najaktívnejší turista regiónu Michalovce za rok 2006. V abecednom poradí ich predstavil Ivan Pšenko, tajomník Oblastného športového centra v Michalovciach :

Katarína ČARNÁ, /judo/,ŠK Zemplín Michalovce - v tomto roku obsadila 1.miesto na Majstrovstvách Slovenska v kategórii žien a junioriek, 1.miesto na Majstrovstvách kraja v kategórii v kategórii žien a junioriek, 1miesto na majstrovskom turnaji v Trnave a Jihlave vo váhe do 63 kg, účastníčka Majstrovstiev Európy junioriek v Taline, reprezentantka kraja a Slovenska. Trénerom je Viliam Kohút.

Lívia KALANINOVÁ (hádzaná), HK Iuventa Michalovce - pivot, kapitánka družstva, ktoré v súťažnom ročníku 2005/2006 vyhralo Medzinárodnú interligovú súťaž WHIL a stalo sa majstrom Slovenska, v tomto súťažnom ročníku WHIL je družstvo na 1.mieste. Trénerom je Dušan Daniš.

Vladislav LIPOVSKÝ (atletika), MBO Strážske - v tomto roku obsadil 4. miesto na Majstrovstvách Slovenska v maratóne v súťaži družstiev, 1. miesto na 22. ročníku Podvihorlatského maratónu, 1. miesto na maratóne v Čadci, účastník 83. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach.

Marián MANA a Peter MAX (kajutový jachting), Jacht klub Šírava - v tomto roku obsadili v rámci Slovenska 2.miesto v celkovom hodnotení asociácií lodných tried, mimo toho Marián Mana obsadil 38.miesto na Slovensku v celkovom bodovom hodnotení jednotlivcov všetkých lodných tried zo 430 bodujúcich pretekárov a 25.miesto v hodnotení jednotlivcov námorného a kajutového jachtingu, Peter Max obsadil v rámci Slovenska 38.miesto v hodnotení jednotlivcov námorného a kajutového jachtingu. Trénerom je Gabriel Max.

Iveta MIHOKOVÁ (judo), ŠK Zemplín Michalovce - v tomto roku obsadila 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v kategórii žien a junioriek, 1. miesto na Majstrovstvách kraja v kategórii žien a junioriek, 2. miesto na majstrovskom turnaji v Trnave vo váhe do 52 kg. Menovaná je reprezentantkou kraja a Slovenska. Trénerom je Viliam Kohút.

Juraj POTUCKÝ (námorný a kajutový jachting), First Yacht club Sobrance - v tomto roku na Majstrovstvách Slovenska obsadil 3.miesto v triede Finn, kapitán posádky, ktorá na medzinárodných Majstrovstvách Slovenska námorných plachetníc na Jadranskom mori obsadila 2.miesto, celkove absolvoval 10 jachtárskych pretekov vo viacerých lodných triedach na ktorých získal 1x1.miesto, 6x2.miesto a 2x3.miesto.

Roman RAKOVSKÝ (basketbal), 1.BK Michalovce - krídlo družstva štartujúceho v 1. lige SR, v súťažnom ročníku 2005/2006 družstvo skončilo na 5. mieste, najlepší strelec družstva, jeho priemer na zápas predstavuje 31,5 bodu. Trénerom je MUDr. Imrich Rakovský.

Alžbeta TÓTHOVÁ (hádzaná), HK Iuventa Michalovce - spojka družstva, ktoré v súťažnom ročníku 2005/2006 vyhralo Medzinárodnú interligovú súťaž WHIL a stalo sa majstrom Slovenska, dlhoročná opora družstva, najlepšia strelkyňa súťaže, reprezentantka Slovenska. Trénerom je Dušan Daniš.

Gabriela VIŇANSKÁ (nohejbal), NK Zalužice - v tomto roku obsadila 2. miesto na Majstrovstvách sveta v singloch a trojiciach, 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v singloch, 5. miesto na Medzinárodnom turnaji v singloch "Zemplín cup 2006". Trénerom je Mgr. Gabriel Viňanský.

Artem JEVLANOV (futbal), MFK Zemplín Michalovce - záložník mužstva, ktoré v súťažnom ročníku 2005/2006 obsadilo v II. lige 7. miesto, v tomto súťažnom ročníku po základnej časti v I. lige sa mužstvo umiestnilo na 9. mieste. Trénermi bol Karol Kisel, Ladislav Molnár a Jozef Škrlík.

Najaktívnejší turista v kategórii dospelých:

Ivan BALLO, 1.Michalovský KST - pešia a vysokohorská turistika, v tomto roku absolvoval celkove 45 významných turistických akcií v rámci Slovenska, ale i zahraničia.

Najúspešnejšie športové kolektívy regiónu za rok 2006:

Muži 1.BK Michalovce (basketbal) - v uplynulom súťažnom ročníku 2005/2006 družstvo v 1. lige umiestnilo sa na 5. mieste, v tomto súťažnom ročníku v 1. lige sk. Východ po základnej časti je družstvo umiestnené na 4. mieste. Trénerom je MUDr. Imrich Rakovský.

Ženy HK Iuventa Michalovce (hádzaná) - v uplynulom súťažnom ročníku 2005/2006 víťaz dlhodobej medzinárodnej slovensko-českej súťaže WHIL, majster Slovenska pre ročník 2005/2006, v tomto súťažnom ročníku zatiaľ 1.miesto. V reprezentačnom výbere Slovenska je 7 hráčok tohto kolektívu. Trénerom je Dušan Daniš.

9-členná posádka First Yacht club Sobrance (námorný jachting) - , v tomto roku obsadila na medzinárodných Majstrovstvách Slovenska námorných plachetníc na Jadrane 2. miesto. Kapitánom posádky je Mgr. Juraj Potucký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.