Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Najtesnejšia prehra Spišiakov obrala o duel so Slovanom

Bohatý víkend. Hlavne v nedeľu je bohatá ponuka, ktorá začína duelom Sp. Novej Vsi s Lokomotívou, šlágre sú v Krompachoch a Harichovciach. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 8. okt 2016 o 00:00

Slovan Bratislava si na Spiši nezahrá, cez víkend opäť kopa výborných zápasov.

SP. NOVÁ VES. Hlavnou témou týchto dní bola futbalová púť Spišiakov v Slovenskom pohári.

Už na stretnutí s FC VSS Košice hlásateľ nabudil divákov, že v prípade postupu sa v metropole Spiša predstaví slávny Slovan Bratislava.

Menšie sklamanie

Z Veľkých Ludaníc sa však Novovešťania vrátili s prehrou 1:2. Za pár dní je to ďalšia nešťastná prehra o gól.

S FC VSS Košice v poslednej minúte prišli o tri body a aj na západnom Slovensku neboli ďaleko k postupu.

Všetko si to môžu Spišiaci napraviť v nedeľu, kedy hostia Lokomotívu Košice. Hrá sa v netradičnom čase dopoludnia o 10.30 hod.

V nedeľu sa však všetká pozornosť upriami do Krompách, kde sa hrá o špicu 4. ligy Juh.

Krompašania na čele tabuľky majú tesný jednobodový náskok pred Rožňavou. Hrabušice hostia Geču a Rudňany cestujú do Kalše.

Veľký Folkmar hostí Veľké Kapušany a oddýchnu si v Mária Hute, ktorá mala privítať Moldavu. V severnej skupine Humenné privíta Spišské Podhradie.

Prebudenie v Smižanoch

„Čo sa stalo v Smižanoch? Porazili suverénne prvý Poprad B? To boli najčastejšie otázky v nedeľu večer a celý pondelok. Smižany sa postarali o doteraz najväčšie prekvapenie jesene. Situácia v A-mužstve nie je ružová a už treba biť na poplach. V takej Tepličke by vedeli rozprávať, ako je to jednoduché vypadnúť do nižšej súťaže. Apropo Teplička. Má nového trénera – na Spiši dobre známy Peter Danko.

V piatoligovej partii podtatranskej je opäť ponuka kvalitného futbalu. Derby sa hrá v Kluknave, kde hostia Helcmanovce. Vlašania v šlágri kola majú za súpera Levoču.

A piatoligový sviatok bude v Harichovciach, kde sa predstaví už spomínané mužstvo Smižian. Prakovce hrajú na pôde Popradu B a Nálepkovo cestujú pod Vysoké Tatry do Veľkej Lomnice.

Súvisiace články