Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Najslabšie jesenné účinkovanie

Sportnet|Publikované 20. dec 2007 o 23:00

Služobne najstarší futbalový štvrtoligista z Lastomíra má za sebou najslabšiu jeseň v tejto súťaži. Mužstvu patrí 11. miesto so šestnástimi bodmi

Upracovaná hra

"V lete odišlo niekoľko kľúčových hráčov, za ktorých neprišli adekvátne náhrady," povedal hrajúci tréner Viktor Senjuž. Navyše, zranili sa defenzívne opory R.Čižmár a Andrašov, ktoré bolo ťažko nahradiť. Aj preto bol herný prejav tímu upracovaný a plný nepresností. Futbalovému prejavu jednoznačne chýbala ľahkosť.

Zlom s Buzicou

Za zlomové stretnutie V. Senjuž pokladá prehraný domáci súboj s Buzicou (1:2) v prvej polovici jesene. "Pritom pár minút pred koncom sme viedli 1:0. Za minútu sme dostali dva góly," konštatoval. Tento gólový šok ovplyvnil výkonnosť jeho zverencov aj v ďalších kolách. Pritom Lastomír vôbec nezačal zle. Po prvých troch kolách mal na konte 6 bodov, aj keď v prvom kole získal body "zadarmo", keďže Rudňany nenastúpili na zápas.

Pozitívne momenty

Netreba všetko vidieť v čiernych farbách. Lastomírčania aj zažiarili. Doma zdolali silný Slivník (2:1), vysoké výhry dosiahli v súbojoch proti Čiernej n/T. (4:0) a Rožňavou (7:0). "So Slivníkom sme mali šťastie. Víťazný gól sme strelili v závere," uviedol. Pri ďalších dvoch výhrach išlo o kondičnú vyspelosť hráčov. "Na konci jesene sa už zúročilo ich občasné chodenie na tréningy. Mali už čosi v nohách," vyjadril sa.

Nechcel byť konkrétny

V. Senjuž ocenil úspešnosť Michala Dzurja, ktorý vsietil deväť gólov. "Ak by stále dodržal taktické pokyny, mohol byť ešte úspešnejší," povedal náročný kormidelník. Dopočul sa o väčšej obmene v kádri, v ktorom sa za posledné roky neudiali výraznejšie zmeny. Vie aj o menách posíl, no nechcel byť konkrétnejší.