Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Najslabší zápas sezóny

Sportnet|Publikované 20. jan 2009 o 00:00

V netradičnom termíne a pred televíznymi kamerami odohrali spišskonovoveskí basketbalisti predposledný zápas základnej časti proti Interu Bratislava.

Lenže žiadna veľká sláva to nebola.

SP. NOVÁ VES. Už niekoľko sezón je pre Spišiakov práve Inter Bratislava najnevyspytateľnejším súperom. To sa potvrdilo aj v ostatnom zápase, keď po prvom polčase sa zdalo, že Novovešťania by mali pripísať na svoje konto "povinné víťazstvo". Zdanie klamalo, prehrali 70:85.

Najslabší

V aktuálnom súťažnom ročníku 2008/2009 sa pritrafili domáce zápasy, v ktorých sa príliš nedarilo. Lenže súboj s Interom Bratislava možno označiť ako "najslabší zápas sezóny". V niektorých fázach stretnutia, obzvlášť v druhom polčase, diváci len nechápavo krútili hlavami.

"V prvom polčase začal Inter veľmi vlažne a my sme sa im prispôsobili. Už po prvej štvrtine sme mohli viesť o nejakých 10 - 12 bodov. Rovnako aj v druhej desaťminútovke sme mohli náskok zvyšovať. Namiesto toho, aby sme odchádzali do šatní na polčasovú prestávku s vyšším bodovým rozdielom, za posledných 30 sekúnd sme trikrát dali súperovi loptu do ruky, čo oni využili. Aj úvod druhého polčasu nasvedčoval, že by sme ich mohli zlomiť. Akoby hráčom chýbali sily a predovšetkým vôľa. Inter chcel v tomto zápase viac zvíťaziť ako my," povedal po stretnutí asistent trénera BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Martin Janikov.

Kus šťastia

Odvážnemu šťastie praje a po prestávke tým odvážnejším boli práve Bratislavčania. Obrazne povedané, keby lopty vystrelili na kôš aj zo šatne, tak by trafili. To domáci sa trápili a niekedy nedokázali poslať loptu do koša aj z tých najľahších pozícií.

"Znova zopakujem, že hostia začali pomaly a až v druhom polčase pridali, zagresívnili obranu a rýchlejšie prechádzali do útoku. Keď sa už dostali do vedenia, mali aj kus šťastia. Padli im tam veľmi šťastné lopty, predovšetkým trojkové pokusy," konštatoval M. Janikov.

Súťaž sa nekončí, začína

Najlepším receptom na také stretnutia, akým bol duel s Interom, je zabudnúť, zabudnúť čím skôr. Do konca základnej časti ostáva odohrať už len jedno kolo, a potom sa ukáže skutočná sila spišskonovoveského manšaftu.

"V žiadnom prípade to nie je veľká tragédia. Rozhodujúca časť extraligy sa akurát začína. V Handlovej ukončíme prvú časť. Potom nás čaká desať nesmierne ťažkých zápasov, kde sa budeme snažiť odlepiť sa zo šiesteho miesta a vybojovať si lepšiu pozíciu pred play-off," dodal asistent trénera.

JOZEF PETRUŠKA

Súvisiace články