Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Najskôr Gonzalez s Mertiňákom

Sportnet|10. feb 2006 o 00:00

RANCAGUA - V úvodnej dvojhre zápasu prvého kola svetovej skupiny Davisovho pohára tenistov Čile - Slovensko nastúpia v piatok o 20.00 h SEČ na antukovom dvorci v Rancague domáca jednotka Fernando Gonzalez proti dvojke tímu hostí Michalovi Mertiňákovi.

Po nich si zmerajú sily čílska dvojka Nicolas Massú a slovenská jednotka Dominik Hrbatý. Rozhodol o tom žreb na centrálnom dvorci arény Medialuna pôvodne určenej na rodeo.

Do sobotňajšej štvorhry Hrbatého tréner Tibor Tóth, ktorý pri absencii Miloslava Mečířa v Čile prevezme funkciu nehrajúceho kapitána, nahlásil dvojicu Hrbatý, Mertiňák. Nehrajúci kapitán čílskeho tímu Hans Gildemeister sa bude spoliehať na olympijských víťazov z Atén 2004 Massúa s Gonzalezom. V záverečných nedeľňajších dvojhrách so začiatkom o 20.00 h najskôr nastúpia tímové jednotky Gonzalez s Hrbatým, celý program uzavrie duel Massúa s Mertiňákom.

V histórii vzájomných meraní síl medzi Čile a Slovenskom v Davisovom pohári pôjde o druhý vzájomný zápas. V roku 2001 v baráži o účasť vo svetovej skupine sa v Prešove z víťazstva 3:2 tešil slovenský tím.

Hlavným rozhodcom je Američan Brian Earley, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Argentínčan Damian Steiner a Mexičan Jaime Chavez. Víťaz zápasu Čile - SR postúpi do aprílového štvrťfinále proti úspešnejšiemu zo súboja USA - Rumunsko. Zdolaný tím bude v septembrovej baráži bojovať o účasť medzi elitou.

V drese vlaňajších finalistov Davisovho pohára absentuje Karol Beck, ktorý mal po semifinále proti Argentíne pozitívny dopingový test a čaká na verdikt nezávislej komisie ITF. V nominácii proti Čile okrem Hrbatého s Mertiňákom sú ešte Lukáš Lacko a Victor Bruthans. (tasr)

Žreb zápasu Čile - SRPiatok 20.00 h: Gonzalez - Mertiňák, Massú - Hrbatý

Sobota 23.00 h: Gonzalez, Massú - Mertiňák, Hrbatý

Nedeľa 20.00 h: Gonzalez - Hrbatý, Massú - Mertiňák

Súvisiace články