Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Najrýchlejší Demitrov gól do siete Columbusu

Sportnet|Publikované 21. nov 2002 o 23:00

New York - V piatich zápasoch zámorskej NHL sa predstavili šiesti slovenskí hokejisti, bodovo sa presadili dvaja - Pavol Demitra zo St. Louis i

Richard Zedník z Montrealu strelili po jednom góle.

Canadiens zaznamenali druhé víťazstvo v predĺžení (3:2) v rade, keď v oboch prípadoch zdolali v nadstavenom čase práve tučniakov, ktorí vždy dobiehali náskok súpera. Slovák Richard Zedník si v pondelok pripísal asistenciu a v stredu sa mu podarilo bránku Penguins dobyť deviatym gólom v sezóne. Domáci hráči Columbusu sa stretli s bluesmanmi (3:2) už tretíkrát v sezóne a pripísali si prekvapivo už druhé víťazstvo. Úvod stretnutia síce zmrazil hľadisko, keď sa v 16. sekunde presadil tretím gólom v sezóne Slovák Pavol Demitra, no o to búrlivejší bol záver, keď 48 sekúnd pred koncom strelil víťazný gól Čech Výborný. Pre Blue Jackets to bolo pretrhnutie smoly, keďže v posledných troch neúspešných stretnutiach dostali gól v záverečných sekundách práve oni. Demitrov gól bol najrýchlejší inkasovaný v histórii Columbusu.

Štvorzápasové víťazné ťaženie Dallasu sa skončilo v Arizone, hoci v polovici duelu ešte hostia vyhrávali 2:0 a po nebezpečnej hre vysokou hokejkou Branka Radivojeviča na Sergejovi Zubovovi mali dokonca štvorminútovú presilovku. Domáci ešte do konca druhej časti však stihli vyrovnať na konečný stav 2:2. Zubov má spomedzi všetkých obrancov v lige najviac asistencií a v počte bodov kraľuje spoločne s Dickom Tärnströmom z Pittsburghu. Okrem Radivojeviča si na trestnej lavici posedel aj obranca Radoslav Suchý za zdržovanie hry. Tretí Slovák Ladislav Nagy si pripísal iba tri neúspešné strelecké pokusy. Panthers sa môžu po 21 zápasoch smelo nazývať ligovými kráľmi predĺžení, lebo proti Islanders odohrali už jedenáste extradejstvo (3:3).

Sumár výsledkov: PITTSBURGH - MONTREAL 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1), góly: 14. Hrdina, 35. Hrdina - 32. Perreault, 33. ZEDNÍK, 63. Markov. Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. COLUMBUS - ST. LOUIS 3:2 (1:1, 0:0, 2:1), 16. Sillinger, 44. Marshall, 60. Výborný - 1. DEMITRA, 54. MacInnis. Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. VANCOUVER - CHICAGO 5:3 (2:1, 2:2, 1:0), 1. Linden, 4. Cooke, 30. Morrison, 35. Näslund, 52. Näslund - 8. Sullivan, 31. Daze, 35. Arnason. Vylúčení: 7:10 na 2 min, Langdon (VAN) a Odelein (CHIC) na 5 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0. PHOENIX - DALLAS 2:2 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0), 33. Quint, 40. Markov - 16. Morrow, 17. Zubov. Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. FLORIDA - NY ISLANDERS 3:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0), 12. Worrell, 15. Hagman, 33. Kozlov - 2. Lapointe, 28. Jašin, 47. Jönsson. Vylúčení: 4:8 na 2 min, Scatchard (NYI) na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.