Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Najprv ženské derby, potom muži proti Prievidzi

Sportnet|Publikované 21. nov 2003 o 23:00

Košice - Po štvrtkovom dueli Európskeho Pohára FIBA si dnes košickí fanúšikovia môžu zájsť na basketbal znovu. Extraligové boje ponúkajú dokonca

dvojité sústo.

O 16.30 hod. sa všetko začne tradičným ženským košickým extraligovým derby medzi Deltou I.C.P. a CBK Cassovia. Výhra žlto-modrých v prvom tohtosezónnom vzájomnom dueli hovorí azda najlepšou rečou, ako sú momentálne rozložené sily v oboch táboroch. Do Cassovie síce odvtedy prišli pomôcť v boji o záchranu ďalšie hráčky práve z Delty, ale to nič nemení na skutočnosti, že derby tentoraz naozaj má jasného favorita, a tak by malo byť len otázkou skóre.

O 19. hodine si prídu na svoje aj fanúšikovia mužského basketbalu, keď Slávia TU Košice privíta celok Baníka Cígeľ Prievidza. Extraligový nováčik na svojej palubovke zatiaľ nestratil ani jeden bod a východniari sa budú snažiť, aby toto konštatovanie platilo aj po dnešnom dueli. Prievidžania sú momentálne v tabuľke na piatej priečke so štyrmi výhrami a štyrmi prehrami, Košičanom patrí ôsma priečka, keď na konte majú o jedno víťazstvo menej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.