Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Najprv koronavírus, teraz krutý žreb. Šťastie Iuvente nepraje

Michalovské hádzanárky oddychujú. Nemôžu trénovať a odrieknuť museli ďalšie prípravné zápasy. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 28. júl 2020 o 22:00

V Európskej lige sa Michalovčanky stretnú s Parížom.

MICHALOVCE. Úradujúceho majstra v hádzanej žien čaká po roku opäť konfrontácia s francúzskym protivníkom.

Michalovská Iuventa totiž v utorok napoludnie spoznala súpera v 2. predkole novovytvorenej Európskej ligy (EL).

Zemplínčanky budú mať dočinenia s kvalitným tímom Paríž 92, s ktorým si zmerajú sily prvýkrát v histórii.

Svoju európsku pohárovú púť odštartujú 10./11. októbra na pôde Francúzok, domácu odvetu odohrajú o týždeň neskôr.

„Je to veľmi tvrdý žreb, ale nezostáva nám nič iné, iba ho rešpektovať,“ reagoval na výsledok losovania, ktoré sa uskutočnilo vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie, lodivod Iuventy Peter Dávid.

Opäť súper zo špičkovej krajiny

Celok z metropoly Francúzska, ktorý svoje domáce stretnutia hráva v hale s kapacitou 1 500 divákov, až do roku 2018 účinkoval pod názvom Issy Paríž a v predošlej anulovanej sezóne obsadil v najvyššej francúzskej súťaži piate miesto.

„Vzhľadom na to, že je to hneď prvý súper v európskych pohároch, tak musím povedať, že nás čaká nesmierne náročná prekážka. Po roku sme znovu dostali družstvo zo špičkovej hádzanárskej krajiny a znovu z vyspelého Francúzska, na ktoré nemáme príjemné spomienky,“ narážal Dávid na minuloročný dvojzápas 2. kola Pohára EHF (predchodca EL) s OCG Nice.

Z neho lepšie vzišiel celok z krajiny galského kohúta po víťazstvách 23:21 (vonku) a 25:23 (doma), vďaka čomu si vybojoval postup do ďalšej fázy súťaže.

V kádri aj jedna Češka

Úspešnejší z dvojice Michalovce – Paríž si vybojuje miestenku v 3. predkole EL, po ňom už príde na rad skupinová fáza súťaže, v ktorej bude účinkovať najlepších 16 tímov.

Dres francúzskeho celku si v uplynulom ročníku obliekali aj dve české reprezentantky, brankárka Lucie Satrapová a stredná spojka Veronika Malá, ktoré v minulosti hrávali aj za Slaviu Praha.

Aktuálne je v kádri už iba Malá, jej krajanka Satrapová počas tohto leta zamierila do konkurenčného Nice.

„Veľa poznatkov o našom súperovi zatiaľ nemáme. Viem tiež iba to, že tam hráva Češka Veronika Malá. Ďalšie informácie si však určite pozháňame, to nebude problém. Poznáme viacero hráčok, ktoré pôsobia vo Francúzsku, takže obrátime sa aj na ich,“ uviedol michalovský tréner.

Stále netrénujú, odpadli ďalšie zápasy

Posledné dni Iuvente neprinášajú veľa radosti, v utorok ich veľmi nepotešil európsky žreb a ešte v uplynulom týždni tiež museli prerušiť letnú prípravu, pretože členovia družstva sa dostali do priameho kontaktu s pozitívne testovanou osobou na ochorenie Covid-19.

„Neviem, kde sa od nás momentálne odvrátila šťastena,“ povzdychol si Dávid, ktorý minulú stredu musel pre koronavírus stopnúť tréningový proces tímu.

„Je to pre nás veľmi kruté. Za máj a jún sme sa po atletickej stránke výrazne posunuli vpred a keď sme už konečne dali dokopy celý káder, keďže vrátila sa už aj posledná Čiernohorka Marija Radovičová, a mohli sme sa už pripravovať v kompletnom zložení, tak zrazu prišlo toto.“

Celé A-družstvo vrátane realizačného tímu je momentálne v karanténe a čaká na výsledky testov.

Po tom, čo Michalovčania zrušili zápasy s rumunským Baia Mare, s určitosťou neodohrajú ani ďalšie dva, ktoré mali počas najbližšieho víkendu absolvovať v poľskom Jaroslawe s domácimi a Chorzówom.

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.