Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Najprv budú v úlohe outsidera, potom favorita

Sportnet|10. dec 2004 o 00:00

Humenné - Základná časť volejbalovej extraligy mužov sa pomaly chýli k svojmu záveru. Desať družstiev ešte čakajú dve kolá, pričom VKP Bratislava,

Nové Mesto n/V., Púchov i Malacky odohrajú iba tri zápasy. Volejbalistov VK Chemes Humenné čakajú v prvej časti sezóny dve záverečné vystúpenia na palubovkách súperov, no po ostatnom víkende (Malacky 3:0, VKP 0:3), tréner Štefan Hronec veľa dôvodu na spokojnosť nemá. "Je to pravda, pretože v prvom zápase sme vlastne hrali za súpera my. Vyprodukovali sme enormné množstvo nevynútených chýb, smečovali sme nepresne, kazili sme podania a ani obrana na sieti kvalitou neoplývala. Na druhý deň sme sa herne zlepšili, no prišiel aj kvalitnejší súper, ktorý nám v koncovkách setov dal jasne najavo, že náš mladý káder dôležité pasáže zápasu ešte zvláda ťažko," zaspomínal na stretnutia ôsmeho kola volejbalovej extraligy humenský kormidelník.

Aj keď si to jednotlivci z radov chemesákov navonok nepripustia, napätá atmosféra po herne nevýraznom dvojzápase v ich vnútri určite panuje. Ak by sa dostavil s VKP Bratislava úspech, vedúca štvorica by bola pre volejbalistov spod Vihorlatu dosiahnutá. Takto stále ostáva dvojbodový odstup, ktorý sa môže zmeniť po zápasoch vo Zvolene a Nitre. V prípade víťazstiev sa zníži, ak východniari obídu bez víťazstva, narastie. "So Zvolenom máme v ostatnom čase dosť zlú vzájomnú bilanciu, no chlapci sa doma presvedčili, že je to poraziteľný súper. V minulej sezóne sme nad ním vyhrali síce iba raz, no naposledy sme otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas z 0:2 na víťazstvo v tajbrejku. Nitrianky nováčik sa bude chcieť v domácom prostredí vytiahnuť, má vo svojich radoch Šalatu i Zentka, ktorí majú pred vlastným publikom určite o motiváciu navyše. Ľahké to teda rozhodne nebude, no kým v prvom prípade nemáme čo stratiť, proti nováčikovi sme v úlohe favorita, a to nám káže zvíťaziť," naznačil plány Š. Hronec.

Aj keď humenský káder po víkende nie je celkom v poriadku, verme, že cesta domov bude pre chemesákov radostná.

Súvisiace články