Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Najpríjemnejším prekvapením jesene vystúpenia oboch nováčikov

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Poprad - V uplynulú nedeľu sa definitívne uzavreli futbalové štadióny najvyššej okresnej súťaže. V podtatranskom regióne bola prvá časť súťažného

ročníka veľmi vyrovnaná a až v poslednom kole sa rozhodlo o jesennom majstrovi. Celú zimu strávia na čele tabuľky hráči Ľubice, ktorí po slabšom úvode do sezóny zdatne finišovali a nakoniec zimujú s trojbodovým náskokom pred dvojicou prenasledovateľov. Ľubičania si prvú priečku zaistili triumfom v Spišskej Belej, kde vyhrali rozdielom triedy (0:3). Najpríjemnejším prekvapením súťažného ročníka boli výkony oboch nováčikov. Stráže vyhrali v záverečnom zápase jesene v Huncovciach (0:2), čím si zabezpečili senzačné druhé miesto. Rovnako prekvapil aj druhý novic súťaže Mlynčeky, ktoré naposledy vyhrali doma nad Jánovcami (5:2) a tretie miesto je peknou odmenou za vydarenou prvou časťou sezóny. Poradie na ďalších miestach je veľmi vyrovnané a desiaty Spišský Štvrtok stráca na štvrtú Spišskú Teplicu len štyri body. Spišské Bystré si v stretnutí dvoch rozdielnych polčasov poradilo s Lučivnou. Po prvom dejstve síce prehrávali domáci futbalisti 0:1, ale troma presnými zásahmi po zmene strán strhli víťazstvo na svoju stranu. Rovnaký triumf si zaknihovali aj baníci z Hôrky, ktorí o svojom plnom bodovom zisku rozhodli už do prestávky. Do tretice sa výsledok 3:1 pre domácich zrodil aj v Spišskom Štvrtku, kde sa predstavili Kravany. Veľmi nevydarenú jeseň majú za sebou Mlyničania, ktorí si na svoje konto pripísali púhe tri body za jediné víťazstvo a na predposlednú Lučivnú strácajú priepastných deväť bodov. V poslednom jesennom vystúpení nestačili doma na Spišskú Teplicu, s ktorou dokázali hrať vyrovnanú partiu iba do prestávky. Nakoniec jej však podľahli 1:5 a ich celkové skóre 8:60 je skutočne hrozivé. Na futbalistov už teraz čaká dlhá zimná prestávka a na futbalové ihriská vybehnú až v marci budúceho roka.