Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Najmenší krotili futbalové lopty

Sportnet|Publikované 12. nov 2008 o 00:00

Najmladší futbalisti z východu republiky majú svoj krst prvým turnajom úspešne za sebou. Svoje futbalové schopnosti si zmerali 8. novembra v úvodnom

kole Miniligy talentov 2000 v telocvični Základnej školy na Sibírskej ulici v Prešove.

PREŠOV. Chlapci vo veku od 6 do 8 rokov predviedli bojovnosť, chuť pobiť sa o výsledok, férovosť, ale predovšetkým nefalšovanú radosť z hry. Ale nielen chlapci. Na palubovku vybehli aj dve dievčatá, ktoré nastúpili za Starú Ľubovňu. A tie sa veru medzi chlapcami nestratili. Počas soboty sa turnajovým spôsobom stretli každý s každým a futbalové nádeje sa pokúsili získať putovný pohár či niektorú z medailí, ktoré pripravili organizátori prvého kola.

Prišli všetci

"Sme radi, že prišli všetky družstvá, s ktorými sme sa pustili do projektu Miniligy talentov. Chlapcom chcem pogratulovať k strelám, gólom, pekným brankárskym zákrokom či kľučkám," zhodnotil úroveň prvého kola Miniligy predseda organizačného výboru Martin Vasiľ. Z predvedených výkonov sa tešili aj diváci, ktorí boli neraz ďalším hráčom na ihrisku. A chlapci sa im za to peknou hrou odvďačili. "Myšlienka dať deťom priestor k prezentácii svojho futbalového umenia sa ukázala ako správna a motivujúca. Chlapci sa v tomto veku učia futbalovú abecedu, robia prvé futbalové kroky a takéto turnaje ich posúvajú dopredu," konštatoval Martin Vasiľ. Tých najlepších mohla tešiť aj pochvala od legiend prešovského futbalu Antona Kozmana a Rudolfa Pavloviča, ktorí dekorovali víťazov. Z prvenstva sa tešili chlapci MFK Košice, ktorí stratili počas turnaja jediný bod v súboji o prvé miesto s nádejami Tatrana Prešov. Tí však prišli o tri body po nečakanej prehre so Spišskou Novou Vsou. Bronzový stupeň patrí futbalistom z Michaloviec, ktorí sa zlepšovali od zápasu k zápasu a dokázali sa otriasť z úvodného debaklu od víťaza turnaja. Pomohli im aj ďalšie prekvapivé výsledky turnaja.

Ďalšie kolo Miniligy talentov 2000 sa odohrá v Spišskej Novej Vsi v januári budúceho roku.

Výsledkový servis 1. kola

1. FC Tatran Prešov - Partizán Bardejov 3:0, FK Spišská Nová Ves - Junošport St. Ľubovňa 0:6, MFK Zemplín Michalovce - - MFK Košice 0:8, 1. FC Tatran Prešov - Junošport St. Ľubovňa 3:0, Partizán Bardejov - MFK Zemplín Michalovce 2:3, FK Spišská Nová Ves - MFK Košice 1:3, FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 3:2, Partizán Bardejov - FK Spišská Nová Ves 1:4, Junošport St. Ľubovňa - MFK Košice 2:5, 1. FC Tatran Prešov - FK Spišská Nová Ves 0:2, Junošport St. Ľubovňa - MFK Zemplín Michalovce 1:2, Partizán Bardejov - MFK Košice 2:7, FK Spišská Nová Ves - MFK Zemplín Michalovce 0:2, 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 1:1, Junošport St. Ľubovňa - Partizán Bardejov 6:1

Poradie družstiev:

1. MFK Košice13

2. 1. FC Tatran Prešov10

3. MFK Zemplín Michalovce9

4. Junošport St. Ľubovňa6

5. FK Spišská Nová Ves6

6. Partizán Bardejov0

Organizátori odmenili a ocenili aj najlepších jednotlivcov:

Najlepší strelec a najlepší hráč turnaja - Ronald Gašparík, MFK Košice - 11 gólov.

Najlepší brankár - Marek Ďurčan FK Spišská Nová Ves. Najlepší hráči klubov: MFK Košice - Dominik Tóth. 1. FC Tatran Prešov - Richard Potočňák. MFK Zemplín Michalovce - Marián Dzurjo. Junošport St. Ľubovňa - Miloš Angelovič. FK Spišská Nová Ves - Tomáš Suslov. Partizán Bardejov - Jozef Bľanda.

Súvisiace články