Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Najlepším receptom na zahnanie trémy je skórovať, po takmer troch rokoch úspešný boj o dôveru

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Košice Miroslav Škovira (na snímke) patrí medzi elitu extraligy v produktivite. Len zriedkakedy sa vyskytne zápas, v ktorom by nezaznamenal aspoň

bod. Oprávnene sa dostal aj do menoslovu trénerov Františka Hossu a Jána Šterbáka na nastávajúcu významnú medzinárodnú previerku Baltika Cup. "Pred asi dvoma týždňami mi povedali, aby som poslal pas, lebo do Ruska treba víza. Lenže tak učinili viacerí hráči, tak som len v kútiku duše dúfal, že to možno vyjde," poznamenal košický útočník. Keďže v tomto ročníku mu naozaj ide hokejová práca od ruky, bolo naozaj aktuálne, aby sa dostal do pozornosti zostavovateľov národného tímu. "Príliš som sa nespoliehal na to, že to budem akurát ja. Mohol to byť hocikto z nášho klubu."

Tento konštruktívny útočník sa naposledy obliekol do slovenského dresu pred takmer tromi rokmi. Bolo to na majstrovstvách sveta v Petrohrade. Po etapách vyraďovania hráčov a zužovania kádra sa ocitol aj v Rusku, lenže keď sa potvrdilo, že zo zámoria prídu ďalšie posily, po prvom vystúpení našich na šampionáte sa musel smutný vrátiť domov. To sú tie prekérne okamihy, keď hráč nevie do poslednej chvíle, či si vytiahol šťastný žreb zaručujúci miesto na súpiske počas MS alebo sa musí uspokojiť len s prémiou znamenajúcou možnosť zúčastniť sa na nominačných zápoleniach až do hodiny dvanástej. Miro po skončení ročníka 1999/2000 zamieril do Talianska a vedel, že stadiaľ sa len ťažko bude uchádzať znovu o priazeň trénerov národiaku. "Akonáhle som sa vrátil na Slovensko, robil som maximum pre to, aby som upútal a vytiahli ma znovu na medzinárodné akcie. Lenže škoda zranenia, ktoré ma následne postihlo. Ešte dobre, že výkonnosť sa nezabrzdila a po značnom časovom odstupe som dostal znovu dôveru."

Dvadsaťdeväťročný borec vie, že čo stačí doma, vonku sa neberie za bernú mincu. "Baltika bude ťažký turnaj, hrá sa každý druhý deň, musím sa pripraviť na zvýšené nároky. A s kým sa pravdepodobne dostanem do útočnej formácie? Predpokladám, že asi s Vaicom a Hlinkom. S prv menovaným som už kedysi v doraste účinkoval vedno na ľade, tak si to oprášime." Škovira, ktorý pozná z predošlých rokov aj metódy kouča Šterbáka, naznačil, že na reprezentačné povinnosti ešte nemal čas myslieť, lebo ho naplno zamestnáva extraligový kolotoč. Určite ale pozvánka je motivačným faktorom, ktorý mu pomáha aj v domácich zápoleniach. "Až keď dohráme program pred prestávkou, začnem sa sústreďovať na túto akciu. Netvrdím, že mám trému, ale rozhodne už fakt, že sa stretnú najlepšie tímy z Európy, vzbudzuje rešpekt. " Najlepším receptom na zbavenie sa nervozity je streliť gól, podpichli sme M. Škoviru. Usmial sa. "To určite, bolo by to pekné. Rád by som hlavne dokázal kormidelníkom, že mám na to, aby som reprezentoval a keby som aj v koncovke vyšiel naprázdno, aspoň nejaké asistencie mienim vytasiť. "

Hoci prvá útočná formácia Košičanov, v ktorej nastupuje aj tento schopný hokejista, v utorok proti Skalici neskórovala, predsa si svoje odviedla. Miro pred zápasom tvrdil, že treba čím skôr gólov uzemniť Záhorákov, aby príliš neposkakovali. Spočiatku sa aj zdalo, že tak bude, lenže druhá tretina priniesla iný obraz než sa čakalo. "Chýbal nám tretí gól v prvej tretine, ktorým by sme otupili chúťky súpera. Okrem toho hostia aj preskupili rady. Lenže nakoniec sa naša kvalita predsa len prejavila a potvrdili sme predpoklady."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.