Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Najlepším Lorenčík

Sportnet|Publikované 5. aug 2009 o 22:00

V lesoparku nad košickým Sídliskom dargovských hrdinov sa v sobotu konal eXtrém maratón, ktorého 6. ročník pripravil bežecký klub O5 BK Furča.

KOŠICE. Na účastníkov čakalo 6 okruhov s úctyhodným celkovým prevýšením 1 200 m. Na leto nezvyklé chladivé počasie pomohlo 43 vytrvalcom, aby sa všetci úspešne vysporiadali s náročnosťou členitej trate. Časom 2:55:54 h. zvíťazil Rudolf Lorenčík (Ťahanovce-obec MČ) štartujúci v kategórii 40 - 49 rokov. Až s odstupom za ním dobehla trojica bežcov hlavnej kategórie do 39 rokov: Čech Jiří Doucha (TJ Start Náchod) za 3:09:36 h. (prvý z piatich zahraničných účastníkov), Milan Ondričko (MBO OPARM Strážske) 3:09:57 h. a Peter Hus (BK Cyklosun Plus) za 3:10:16 h. Za nimi dobehli ďalší "medailisti" v kategórii od 40 rokov, a to Ondrej Chabada (MK Tatran Sp. Nová Ves) a Vladimír Balogh (Akuna Košice). V kategórii mužov 40 - 49 rokov zvíťazil Peter Bačík a v kategórii najstarších mužov od 50 rokov Juraj Fotul (obaja O5 BK Furča). Do tretice palmu víťazstva pre usporiadajúci oddiel si odniesla v jedinej ženskej kategórii aj Zlatka Semanová, ktorá časom 3:50:16 hod. bola najrýchlejšia spomedzi štyroch žien.