Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Najlepšie tipovala trojica kormidelníkov

Sportnet|Publikované 11. dec 2005 o 23:00

Pod zloženie najlepšej Jedenástky roka sa už tradične podpisujú treťoligoví tréneri spoločne s predsedom trénerskej rady VsFZ i oslovenými novinármi.

O tom, kto bude v deviatej jedenástke, rozhodovali hlasy na devätnástich anketových lístkov. Na osemnástich z nich sa objavil skúsený útočník Ľuboš Pagor zo Starej Ľubovne, ktorý sa tak stal aj najlepším hráčom tretej ligy pre tento rok.

Slávnostné vyhlásenie tradičnej ankety v našom regióne je roky spojené aj s vyhlásením najlepšieho trénera, ktorý správne tipoval najviac hráčov. V doterajšej histórii patril v tomto smere medzi najlepších trénerov Vladimír Rusnák, ktorý v roku 2000 získal po prvý raz toto ocenenie, keď správne tipoval mená deviatich hráčov. O rok neskôr už svoj prehľad v tejto súťaži korunoval presným zásahom do čierneho. Tipoval správe celú jedenástku. Odvtedy sa to nikomu z kormidelníkov už nepodarilo. Vlani bol veľmi blízko Andrej Daňko s desiatimi správnymi tipmi. V tomto roku tipovali najlepšie hneď traja tréneri, ktorí na svojich anketových lístkoch uviedli správne deväť hráčov. Medzi nimi, samozrejme, nemohol opäť chýbať Vladimír Rusnák, ktorý sa po krátkej prestávke znova ocitol v treťoligovej spoločnosti trénerov a hráčov. Svoj prehľad ukázali vzdialení príbuzní a menovci Jozefovia Lehockí. Prvý z nich sedí na lavičke Stropkova a druhý vo Vranove.

"Pôsobím v tejto súťaži už druhý rok a mám zmapované mužstvá aj hráčov. Vyberal som podľa kvality jednotlivcov," hovorí stropkovský kormidelník J. Lehocký. Svoj celok doviedol v polčase sezóny na trón jesenného kráľa a rovnako ukázal svoje schopnosti pri výbere hráčov do jedenástky. Polozili sme mu hypotetickú otázku, či by bral tých deväť hráčov do svojho celku a koho by k nim doplnil? "Ťažko mi je povedať ktorých . Osobne som spokojný s tou našou jedenástkou, akurát by som potreboval niektoré posty doplniť a bol by som spokojný." V histórii jedenástok sa ešte nestalo, aby traja tréneri správne tipovali najviac hráčov, ako vníma túto poctu J. Lehocký? "Domnievam sa, že tonie je o hádaní, či kto koľko natipuje. Táto súťaž i vyhlásenie je o niečom inom. Vyberal som hráčov podľa ich schopností na jednotlivé posty. Potešilo ma, že som mal zhodný názor ako ďalší dvaja moji kolegovia," dodal stropkovský lodivod.

Trebišovský lodivod Vladimír Rusnák sa ukázal ako skutočný treťoligový odborník. V roku 2000 tipoval správne 9 hráčov, v roku 2001 zásah do čierneho 11, v roku 2002 bolo na jeho hlasovacom lístku 9 hráčov a v tomto roku to bolo opäť deväť hráčov. Potvrdzuje nám to aj predchádzajúca štatistika. "V tejto súťaži som pôsobil niekoľko rokov a tak mám istý prehľad o jednotlivých hráčoch. Neviem čím to je, že zakaždým sa mi podarí tipovať správne až taký vysoký počet chlapcov," s úsmevom hovorí V. Rusnák. Trénersky primát sa mu podarilo získať už po tretí raz za posledných šesť ročníkov Jedenástky roka VsFZ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.