Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Najlepší zápas sezóny v podaní Spišiakov

Dobrý výsledok, výborný výkon Spišiakov. Proti Detve sa hral na Spiši doteraz najlepší zápas sezóny 2015/2016. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 21. jan 2016 o 23:00

Proti Detve hrali prvoligoví hokejisti Spišskej Novej Vsi ako vymenení.

Dokonale využili päťminútovú presilovku a zvládli celé stretnutie.

SP. NOVÁ VES. Len 350 divákov si našlo v stredu cestu do hľadiska spišskonovoveského zimáku.

Pritom súboje s Detvou majú stále svoju kvalitu.

Dôležitá každá minúta

Detva si chcela udržať štvrtú priečku, Spišiaci túžia po ôsmom mieste zaručujúcom postup do play–off. Od prvej minúty sa hral výborný prvoligový hokej.

Zo strany divákov a funkcionárov HK Spišská Nová Ves bol tento zápas jednoznačne vyhlásený za najlepší v celej doterajšej sezóne.

„Detva je v tabuľke hore a povedal som chlapcom, že dá sa s nimi hrať, ak budeme disciplinovaní. Hrať náš systém a dobre v obrane. To všetko sa stalo. Som veľmi rád, lebo potrebujeme každý jeden bod,“ povedal po víťazstve 5:3 tréner HK Spišská Nová Ves Peter Křemen.

Za stavu 2:2 mali Spišiaci výhodu päťminútovej presilovky a strelili v nej tri góly.

„Venujeme sa tomu v tréningovom procese. Veľa presiloviek nám nevyšlo, no konečne sa začalo dariť v tak dôležitom súboji,“ hovoril P. Křemen, ktorý netrpezlivo čakal na výsledok z Prešova, kde hral najväčší konkurent Spišiakov Topoľčany.

„Pre nás nie je dôležitý každý bod, ale každá minúta! Blíži sa play–off a my môžeme túto sezónu veľmi rýchlo skončiť. To nechceme.“

Dvojgólový Findura

Najviac v stretnutí s Detvou potešil výsledok 5:3, no herný prejav, vydarené gólové akcie diváci v závere ocenili obrovským potleskom. Konečne sa dočkali poriadneho hokeja.

Ústrednou postavou zápasu bol neúnavný Michal Findura, ktorý sa dvakrát zapísal do listiny strelcov.

„Prišiel nový tréner, nový vzduch v kabíne. Začali sme makať a výsledok sa dostavil. Nepovedal, že sa mi darilo s Detvou výnimočne. Konečne som strelil góly, no boli tam chyby, ktoré treba napraviť,“ dodal M. Findura.

V piatok čaká na Spišiakov možno rozhodujúci zápas základnej časti, keď deviaty tím tabuľky hrá na ľade ôsmych Topoľčian.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.