Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Najlepší stolní tenisti sú na stavebnej priemyslovke v Rožňave

Sportnet|Publikované 21. nov 2003 o 23:00

Rožňava/Dobšiná - Uplynulý týždeň sa mladí stolní tenisti stretli na okresných majstrovstvách družstiev základných a stredných škôl. Medzi

stredoškolákmi dominovali chlapci z Strednej priemyselnej školy stavebnej (SPŠS) v Rožňave a dievčatá z Gymnázia v Dobšinej. Medzi základnými školami dominovali chlapci zo ZŠ akademika Hronca v Rožňave a dievčatá zo ZŠ Dobšiná.

Majstrovstvá okresu v stolnom tenise družstiev stredných škôl pripravila Obchodná akadémia (OA) v Rožňave v spolupráci s Okresnou radou Slovenskou asociáciou športu na školách (OR SAŠŠ) v Rožňave. V kategórii chlapcov sa prihlásilo osem družstiev. Hrali v dvoch skupinách. Víťazi skupín sa stretli vo finále a družstvá na druhom mieste bojovali o bronz. Do finále sa prebojovalo družstvá SPŠS Rožňava a OA Rožňava. Stretnutie sa skončilo víťazstvom stavbárov 4:0. Zostava Bakoš, Šramko a Domik postupuje na krajské kolo. V súboji o tretie miesto sa stretli SOU Dobšiná so sídlom v Nižnej Slanej a Stredná zdravotná škola (SZS) Rožňava. Zvíťazili chlapci z Nižnej Slanej, medzi ktorými sa v dobrom svetle ukázal Žúdel. Konečne poradie: 1. SPŠS Rožňava, 2. OA Rožňava, 3. SOU Dobšiná so sídlom v Nižnej Slanej, 4. SZŠ Rožňava.

Dievčenské družstvá boli len tri. Dominovalo družstvo dobšinských gymnazistiek v zložení Gotthardtová, Spišáková a Ogurčáková. V zápasoch sa prejavili ich ligové skúsenosti a zvíťazili nad oboma súpermi. Konečné poradie: 1. Gymnázium Dobšiná, 2. SZŠ Rožňava, 3. OA Rožňava. Víťazky rovnako ako chlapci postupujú na krajské kolo.

V telocvični dobšinskej základnej školy sa stretli družstvá žiakov. V kategórii chlapcov štartovalo sedem družstiev, medzi dievčatami štyri. Poradie družstiev žiakov: 1. ZŠ akad. Hronca, 2. ZŠ Ul. pionierov, 3. ZŠ Gemerská Poloma, 4. ZŠ Z. Fábryho, družstvá žiačok: 1. ZŠ Dobšiná, 2. OG Dobšiná, 3. ZŠ Ul. pionierov , 4. ZŠ Slavošovce. Víťazi oboch kategórií postupujú na krajské kolá. Okresné majstrovstvá pripravila OR SAŠŠ a Centrum voľného času v Rožňave.