Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Najlepší minikáristi vo finále PVP

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Košice - Lokalita Uhliská smerom na Valašskú Bystřicu bola v závere minulého mesiaca dejiskom jedného z najprestížnejších minikárových podujatí v

Čechách, ktorého centrom sa tradične stal Rožnov pod Radhoštěm. Na tejto populárnej súťaži štartujú pretekári podľa presného nominačného kľúča na základe dlhodobých výsledkov v PVP v predchádzajúcich rokoch. Tohto roku malo Slovensko šancu postaviť na tomto podujatí v jednotlivých vekových kategóriách až dvadsaťpäť pretekárov, avšak napokon ich za rieku Moravu cestovalo najmä z ekonomických dôvodov osemnásť. A hoci sa slovenskej výprave nepodarilo do bodky zopakovať skvelé úspechy vlaňajšieho a predvlaňajšieho ročníka, kvalitnej českej konkurencii boli vyrovnaným partnerom.

"Aj v tomto ročníku PVP sa v Rožnove pod Radhoštěm zišlo to najlepšie z českej minikárovej špičky. Z troch súťažných jázd sa pritom zaratúvali dve, a to poriadne preverilo jazdecké umenie aj pripravenosť techniky. Hoci sme nedosiahli také úspechy, ako v predchádzajúcom období a napríklad v hodnotení družstiev sme skončili na treťom mieste (z deviatich, pozn. autorky), sme s výsledkami jednotlivcov i celého tímu spokojní," povedal šéf sekcie minikár Slovenskej asociácie motoristického športu Ľubomír Palko. Ako však na záver dodal, o rok by si slovenskí minikáristi radi vydobyli predchádzajúce skvelé umiestnenia späť.

Výsledky finále Pohára víťazov pohárov, kategória M-0: 1. Jan Tejkal (Škoda Ml., Boleslav), ...4. Tomáš Račkovič (AMK Hlohovec), 6. Matej Pila (Ralvex Košice), M-1: 1. Tomáš Ludvík (KM Litoměřice), 2. Filip Ovečka (AKSR Nitra), 3. Tomáš Bunta (AKSR Nitra), 4. Maroš Palko (Ralvex Košice), M-2: 1. Miroslav Savka (SKM Havířov), ...3. Martin Palko (Ralvex Košice), 4. Martin Polák (AMK Hlohovec), 5. Matúš Boňko, 6. Miroslav Palko, 8. Erik Fendík (všetci Ralvex Košice), 14. Ľuboš Bednár (AMK Hlohovec), M-3: 1.Martin Hrachovec (MTFČ Liberec), ...5. Tomáš Dzurenda (Ralvex Košice), 11. Tomáš Jančovič (NAMK Šalgovce), M3D: 1. Monika Pařízková (KM Litoměřice), ...4. Katarína Poláková (AMK Hlohovec), 6. Zuzana Palková (Ralvex Košice), M-4: 1. Miroslav Zonek, ...6. Peter Pánsky, 7. Ivan Čitáry (obaja NAMK Šalgovce).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.