Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Najlepší brankár ostáva v Bardejove

Matúš Andreanin. Najlepší prvoligový brankár uplynulej sezóny ostáva v bardejovskom klube. (Autor: peso)
Sportnet|Publikované 4. aug 2015 o 22:00

Dvadsaťšesťročný hokejový brankár je humenským rodákom a práve v klube HKM Humenné s hokejom začínal.

So začiatkom augusta sa v slovenských hokejových kluboch spája aj začiatok letnej prípravy. Už ôsmu sezónu začína Matúš Andreanin v tíme HC 46 Bardejov.

HUMENNÉ. Ešte v mládežníckom veku odišiel do Prešova, neskôr do Košíc, má za sebou extraligové dve sezóny v tíme Slovenska do 20 rokov.

V sezóne 2008/2009 sa stal bardejovským hráčom, kde si pred piatimi rokmi vybojoval pozíciu brankárskej jednotky.

Do zbierky jeho úspechov pribudol ďalší – najlepší brankár I. hokejovej ligy 2014/2015.

Každá cena odmenou

Oceňovaním hráčskych osobností z nižších domácich súťaží začal ôsmy kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Všetko podstatné sa udialo v hoteli DoubleTree Hilton v Bratislave. Ocenení boli najlepší dorastenec a junior extraligy, v I. hokejovej lige žien brankárka, obrankyňa a útočníčka, medzi prvoligovými mužmi brankár, obranca, útočník a najproduktívnejší hráč. A najlepším gólmanom uplynulej sezóny sa stal Matúš Andreanin.

„Ocenenie pre najlepšieho brankára prvej hokejovej ligy si veľmi vážim, i keď ma mrzí, že ako mužstvo sme skončili v uplynulej sezóne až na treťom mieste. Individuálne ocenenie vychádzalo zo štatistík, inkasoval som najmenej gólov, čo ma pri srdiečku hreje, že som mužstvu pomáhal ako sa dalo. Každá cena je odmenou za jeho prácu, dôkazom, že si moje výkony niekto všimol a je to samozrejme aj motivácia do ďalšej práce,“ mienil brankár, ktorého z uplynulej sezóny zdobia štatistiky – 1,87 inkasovaného gólu na zápas, 94,07% úspešnosť zásahov.

Bardejovská dohoda

Medzi množstvom zástupcov klubov, trénerov či manžérov si teda užil aj chvíľku svojej slávy. Malo to nejaký dopad v prípade záujmu klubov?

„Ozvalo sa mi niekoľko prvoligistov, ale ja som už bol dohodnutý skôr s HC 46 Bardejov, že budem pôsobiť v tomto klube naďalej. Nič nové som si nehľadal, prakticky hneď po ukončení uplynulej sezóny sme sa s pánom Gmitterom dohodli na pokračovaní spolupráce,“ konštatoval teda aj naďalej bardejovský brankár.

V nasledujúcej sezóne sa medzi prvoligovými nováčikmi objaví aj MHK Humenné. Na rad príde teda aj zápas na humenskom ľade.

„Som Humenčan, takže na zápas sa logicky teším. Aj som mal z Humenného ponuku, či nechcem prísť chytať tu, no v Bardejove sa po viacerých sezónach už tiež cítim ako doma. Určite to však budú špecifické zápasy,“ pousmial sa Matúš Andreanin.

Postupové ciele

Prvoligisti už do letnej prípravy naskočili, sezóna začína 9. septembra 2015. Aké šumy sa nesú z bardejovskej hokejovej kuchyne?

„Začali sme v utorok 28. júla, dostali výstroj, sú za mnou prvé tréningy. Bardejovské ciele sú najvyššie, chceme vyhrať prvú ligu a v baráži sa pokúsiť o postup do extraligy,“ dodal humenský 26-ročný rodák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.