Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Najkvalitnejší bedmintonový turnaj na Slovensku štartuje dnes kvalifikáciou

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Prešov Dnes o 11. hodine odštartuje kvalifikačnými súbojmi v hale Prešovskej univerzity bedmintonový turnaj Babolat Slovak International 2002,

zaradený do prestížneho okruhu Rutac EBU Circuit. V ňom sa zbierajú body do svetového rebríčka, tomu zodpovedá aj účasť pôvodne prihlásených 144 hráčov a hráčok z 23 krajín. Hrať sa bude všetkých päť disciplín.

Organizátorom z BC Prešov od utorka vrcholia horúčkovité prípravy do šarišskej metropoly sa postupne schádzajú jednotlivé výpravy, rozhodcovia i zástupcovia bedmintonovej diplomacie. Včera večer bolo v dejisku už 95 percent účastníkov, zvyšní prídu dnes. V utorok večer dorazilo do Prešova z Rakúska aj päť kurtov, na ktorých sa bude turnaj hrať. Okrem starostí s organizáciou mali Prešovčania včera aj nepríjemnú správu: "Po Walesanovi Vaughanovi sa odhlásil na poslednú chvíľu aj Poliak Przemyslaw Wacha, teda dvaja, ktorí boli z pôvodne prihlásených najvyššie postavení vo dvojhre. Na faxe, ktorý sme dostali, bolo s lekárskym potvrdením uvedené, že Wacha sa zranil. Škoda, ale aj tak si myslím, že divákom rozhodne budeme mať čo ponúknuť. Nesporne najväčším ťahákom bude ôsma dvojica sveta vo štvorhre, poľský pár Robert Mateusziak Michal Logosz. Chýbať nebude ani Bieloruska Nadežda Kosťjučiková, ktorá je prešovskému obecenstvu už dobre známa a v minulom roku u nás dominovala. Veľmi silní budú Rusi, ktorí nie sú vo svetovom rebríčku veľmi vysoko len preto, lebo im chýbajú peniaze a na turnaje jednoducho nemajú za čo jazdiť. Za zmienku stojí Sucharevová, alebo pár v mixe Zujev Jakuševová. Chýbať nebudú tradične silné bedmintonové krajiny Škótsko, Švédsko a ďalšie," opisoval nám lákadlá najkvalitnejšieho bedmintonového podujatia na Slovensku riaditeľ turnaja Peter Tarcala.

Samozrejme, v hale Prešovskej univerzity nebudú chýbať ani domáci reprezentanti. Celkovo sa ich predstaví 19, z toho 16 už v dnešných kvalifikáciách. Priamo do piatkového prvého kola boli nasadené len tri ženy domáca Kvetoslava Orlovská, Gabriela Zabavníková a Eva Sládeková.

Babolat Slovak International 2002 sa začne dnes o 11. hodine kvalifikáciami. zajtra od 9. hodiny sú na programe súboje v hlavných súťažiach. V sobotu sa hrá od 9.30 štvrťfinále, popoludní od 15.00 semifinále. Turnaj vyvrcholí v nedeľu finálovými zápasmi od 9.30 hodiny. Vstup do hľadiska haly Prešovksje univerzity je v celom priebehu turnaja voľný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.