Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Najkrajší darček - gól a víťazstvo

Sportnet|Publikované 31. júl 2008 o 22:00

Košickí futbalisti chcú proti Dubnici pokračovať v úspešnom úvode a naplno bodovať.KOŠICE. Pohľad na tabuľku po 2. kole je pre Košičanov veľmi

Košickí futbalisti chcú proti Dubnici pokračovať v úspešnom úvode a naplno bodovať.

KOŠICE. Pohľad na tabuľku po 2. kole je pre Košičanov veľmi lichotivý. Po radikálnom pustení žilou azda nik nečakal, že spolu so Žilinou budú jediným celkom bez straty bodu či bez inkasovaného gólu.

Dubnica v Čermeli

Cez víkend sú na programe stretnutia 3. kola futbalovej Corgoň ligy a Košičania by radi potvrdili posledné víťazstvo spod Urpína, keď vyhrali v Banskej Bystrici 1:0. V Čermeli privítajú Dubnicu, ktorá, naopak ešte nezískala ani bod, hoci dala toľko gólov, čo Košice... Najprv prehrala v Trnave 1:2 a potom doma so Slovanom 1:3. Na posledný vzájomný súboj z Čermeľa majú hráči MFK i diváci veľmi dobré pocity.

Spokojný aj s asistenciou

"Samozrejme, že sa pamätám na tento zápas. Vyhrali sme 6:2 a Jany Novák strelil štyri góly. Keby v sobotu strelil aspoň jeden, tak by to bolo super," vrátil sa k zápasu srbský legionár v žlto-modrých farbách Nemanja Matič. Keď sme ho podpichli, či sa nechystá k svojim dvom presným zásahom v košickom drese pridať i tretí, iba sa pousmial a poznamenal, že bude spokojný, keď na spomínaný gól Novákovi prihrá a MFK vyhrá zápas. Každopádne, Matičovi budú asi viacerí na štadióne žičiť gól. Dnes totiž oslavuje okrúhle 20. narodeniny. "Keď by to vyšlo a podarilo by sa mi streliť gól, pričom by mužstvo naplno bodovalo, bol by to najkrajší darček k narodeninám," usmial sa režisér hry MFK.

Pozor na nebezpečný trojlístok

Hoci Dubničania nezískali ani bod, "Maňa", ako ho všetci volajú, ich za ľahkého súpera nepovažuje. "Na minulosezónne vysoké domáce víťazstvo treba zabudnúť. Dubnica nemá vonku čo stratiť. Tréneri tlačia mužstvo, aby hralo útočne. Musíme sa mať na pozore. Rozhodne neprichádza do úvahy nejaké podcenenie. Hoci je Dubnica posledná, myslím si, že ma lepší káder, ako v minulom ročníku. Určite je silnejšia a začne to potvrdzovať," upozorňoval na Považanov srbský legionár. Mimochodom, pred sezónou Dubničania zmenili názov a tri písmena ZTS vystriedali nové tri - MFK. "Myslím si, že najviac si musíme dávať pozor na Tomáša Zápotoku, no veľmi nebezpečné je i útočné duo Seye - Porázik."

Zlepšiť herný prejav

Napriek tomu, že zverenci trénera Jána Kozáka vyhrali oba úvodné zápasy, Nemanja nie je na sto percent spokojný s hrou. "Nehrali sme tie zápasy s takou ľahkosťou, ako stretnutia v príprave. Samozrejme, že majstrovské súboje sú iné, no myslím si, že keď sa viac priblížime k hernému prejavu z prípravy, budeme ešte lepší," dodal Nemanja Matič, ktorý si želá, aby do hľadiska prišlo čo najviac divákov, lebo futbal sa hrá práve pre nich.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.