Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Najhoršie vyžrebovanie majú Kluknavčania

Ťažká pozícia. V zostávajúcich dvoch kolách čaká na Kluknavčanov poriadna futbalová fuška. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 5. jún 2012 o 22:00

Na špici piatoligovej tabuľky je poriadna tlačenica, no ešte viac to vrie na konci.SPIŠ. Po nedeľňajšom kole sa zdalo, že už jeden ašpirant na vypadnutie bude jasný. Lenže rezerva Spišskej Novej Vsi zabrala doma proti Tepličke a bodovo sa dotiahla na predposledné Prakovce. Spozorneli aj v Ľubici a Jaklovciach.

Piatoligovú definitívu ešte nemajú ani Hranovnica, či Kluknava. V boji o záchranu Kluknavčania doma nič nenechali na náhodu a tabuľkového suseda z Hranovnice vyprevadili s prehrou 1:4. Do tabuľky si tak pripísali prepotrebné tri body.

„S Hranovnicou to bol superzápas. Na oboch stranách dominovala bojovnosť. Možno skonštatovať, že tak bojovne a s túžbou po víťazstve ešte našich chlapci nehrali. Všetkým nám jasné, čo by znamenalo prípadné domáce zaváhanie,“ uviedol šéf kluknavského futbalu Tomáš Rychnavský.

Ťažké vyžrebovanie

V piatoligovej spoločnosti sa v týchto dňoch prepočítavajú body. Každý by rád videl na svojom konte zostávajúcich šesť.

Plece pri plece sú prvé Hrabušice s rovnakým bodovým ziskom ako druhá Poprad-Veľká. Hoci Kluknavčania sú až v poradí piaty od konca, za určitých okolností môžu skončiť aj na poslednej priečke.

„Takúto možnosť ani len nepripúšťame. Potrebujeme na záchranu dva body. No zo všetkých mužstiev bojujúcich o záchranu máme asi najťažšie vyžrebovanie. V nedeľu sa predstavíme v Harichovciach, ktoré sú doma veľmi silné a ich fanúšikovia by im neodpustili, keby doma „záhadne“ prehrali. Ešte horšie to bude v poslednom kole, kedy hostíme doma Poprad – Veľkú. Len zopakujem – potrebujeme dva body na záchranu z posledných dvoch kôl,“ skonštatoval predseda TJ FC Kluknava Tomáš Rychnavský.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.