Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Najbližšie doma hrá Prešov s Košicami

Dajnis Kristopans. So siedmimi gólmi bol s Modrou najlepším strelcom Tatrana. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 9. okt 2012 o 22:00

Tatran Prešov vyhral zatiaľ všetkých šesť zápasov Tipos extraligy, z toho štyrikrát uspel na ihriskách súperov.

Slovenskej Tipos extralige aj v tejto sezóne suverénne kraľuje osemnásobný slovenský hádzanársky šampión. Tatran Prešov vyhral zatiaľ všetkých šesť zápasov, z toho štyrikrát uspel na ihriskách súperov.

PREŠOV. Výsledky prešovských hádzanárov na domácej scéne, ktorí okrem Tipos extraligy hrajú aj nadnárodnú SEHA League a čakajú na súpera v treťom kole druhej najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov, v Pohári EHF, nie sú však žiadnym prekvapením.

To skôr nie príliš presvedčivé výkony mužstva trénerov Djordja Rašiča a Ivana Pompoša.

Tatran Prešov neohúril predvedenou hrou ani v ostatnom extraligovom súboji s predposledným nováčikom súťaže Slovanom Modra.

V Prešove sa i v tomto ročníku akosi traduje, že Tatran po slabších prvých polčasoch v druhých zvyčajne súperov prevalcuje.

Čuduj sa svete, v súboji s Modrou po prestávke si lepšie počínal snaživý nováčik. Prvý polčas sa skončil výsledkom 18:7.

Druhý však vyhral Slovan 16:15, avšak celý zápas patril napokon podľa predpokladov úradujúcemu majstrovi 33:23.

Na druhopolčasovú výhru v TATRAN handball aréne však Modre zjavne nahrali samotní Prešovčania. Tí nastúpili bez Verkiča, Antla, Radčenka, Tumidalského, ktorí dostali od trénerov voľno, i bez maródov T. Mažára, Mi. Urbana a Drobňáka.

Na druhej strane namiesto D. Rašiča zápas s Modrou koučujúci I. Pompoš zaradil do zostavy svojich zmluvne zaviazaných dorastencov Vernarského, L. Urbana, Michniewicza a Šterbinského.

Hoci aj v improvizovanej zostave, toľko chýb, ako vyprodukovali Prešovčania po obrátke, hlavne zarážajúcim „odovzdávaním“ lôpt v útoku súperovi, ktorý núkajúcimi kontrami veru nepohŕdal, ozaj len málokto čakal.

Aj preto sa západniari po každom góle radovali ako malí chlapci. Na ich úkor sa totiž žiadne gólové hody, o ktorých pred stretnutím kdekto hovoril, nekonali.

Uplynulú sobotu hral v TATRAN handball aréne (THA) predposledný tím extraligovej tabuľke.

Počas najbližšej do nej zavíta aktuálne posledný celok. Na dne figurujú, ozaj nečakane, košickí hádzanári.

Mužstvo 1. MHK Košice z poltucta zápasov nevyťažilo zatiaľ ani len bod. VV sobotu 13. októbra by sa museli diať v THA zázraky, aby tím trénera Jána Kolesára si prvé body pripísal práve na pôde úradujúceho majstra.

Jeho priaznivci očakávajú, že predpokladanú výhru docielia Prešovčania výkonom, za ktorý im budú môcť zase tlieskať. Aspoň tak, ako v druhom polčase domáceho zápasu nadnárodnej ligy s bieloruským Brestom.

Po Košiciach vyrazia na Balkán

Zápas Tipos extraligy Tatran Prešov – 1. MHK Košice s hrá v THA v sobotu od 18. hodiny. Aj v ňom sa dá očakávať, že prešovskí tréneri znova zamiešajú zostavu.

V pondelok ale Tatran by mal vyraziť na dva zápasy SEHA League v Macedónsku a v Bosne a Hercegovine už v aktuálne najsilnejšom zložení.

V stredu 17. 10. ho totiž čaká súboj na ihrisku víťaza premiérového Final Four Vardaru Skopje a v sobotu 20. 10. zápas s Izvidačom Ljubuški.

Podobne ako v premiére druhého ročníka nadnárodnej ligy v čiernohorskom Cetinje, aj bezprostredne po zápase s Izvidačom budú Prešovčania z Balkánu upaľovať na Slovensko.

V nedeľu 21.októbra od 18. hodiny odohrá Tatran tretí zápas v tomto týždni. V THA privíta v aktuálne tabuľke druhú Považskú Bystricu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.