Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

Nahrávač Stanislav Lampart pred zodpovednosťou neuteká

Nahrávač. S. Lampart sa zodpovednosti nebojí. (Autor: frk)
Michal Frank|17. sep 2013 o 00:00

Nový nahrávač by mal byť v novej sezóne jedným z ťahúňov omladeného tímu.

Z Nemecka prišiel do kádra prešovských volejbalistov Stanislav Lampart.

PREŠOV. Káder volejbalistov VK Mirad PU Prešov posilnili dvaja nahrávači. Uvoľnené miesta po Mikalajovi Škľarovi a Marošovi Sopkovi zaplnili Stanislav Lampart a Ľubmír Závacký.

Veľké očakávania vkladá vedenie klubu najmä do prv menovaného. Stanislav Lampart je skúseným nahrávačom, ktorý pôsobil vo viacerých kluboch.

Naposledy hral za TSV Grafing v nemeckej druhej bundeslige, kde pôsobil dve sezóny.

Pri porovnaní druhej nemeckej súťaže so slovenskou extraligou je opatrný.

Podľa jeho slov sú tamojšie družstvá z prvých priečok zhruba na úrovni Svidníka či Humenného. Jemu osobne sa v Nemecku darilo, ale vrátil sa na Slovensko.

Zlákala ho advokácia

„Prvý rok to bolo príjemné, lebo trénerom bol bývalý reprezentačný nahrávač, ktorý ma veľa naučil. A druhý rok to bolo už skôr o silovom volejbale. Prišiel nový tréner z Rumunska,“ vraví S. Lampart, ktorý mal možnosť ostať v Nemecku.

Na svojom poste bol v klube jednotkou: „Vrátil som sa kvôli práci. Vyštudoval som právo, vrátil som sa na Slovensko, aby som mohol pokračovať v advokácii, v ktorej som začal.“

Pravdepodobne jednotkou bude aj v prešovskom drese. „Tlak si nepripúšťam. Do každého zápasu idem s tým, že ideme vyhrať. Či som tridsiatnik, či mám 25, všetci chceme vyhrať,“ hovorí nahrávač.

V týchto dňoch piluje súhru s novými spoluhráčmi. Kým začne nová sezóna, bude na to podľa jeho slov dosť času.

A partiu si pochvaľuje: „Sú to príjemní, mladí chalani. Minule som to prepočítaval a máme priemer 24 rokov. Po Trenčíne zrejme druhý najmladší celok a je to dobrá partia. Všetko študenti a mladí duchom.“

Do Prešova za bratom

So spoluhráčmi si rozumie aj mimo palubovky. O to viac, že v tíme už druhý rok pôsobí jeho brat Tomáš Lampart. Ako sa im to spolu ide?

„Už sme spolu hrali. Vo Svidníku, potom dva roky v Starej Ľubovni a teraz znovu. Je to také - bratské,“ hovorí Stanislav Lampart, ktorý sa však viac doberá s inými hráčmi než s bratom.

Hoci tvrdí, že tlak si nepripúšťa, ako tvorca hry bude mať obrovskú zodpovednosť: „Je pravda, že na nahrávačovi je zodpovednosť, ale s tým som tu prišiel a s tým sa stretávam od desiatich rokov. Preto som nahrávač, lebo mám rád zodpovednosť.“

Stanislav Lampart netají, že sa chce so svojimi spoluhráčmi pobiť o čo najlepšie výsledky.

„Moje osobné sú hrať dobrý volejbal, zabaviť ľudí, lebo hráme hlavne pre nich a klubové ambície, to je vec manažmentu. Ja som stále bojoval o medailu, takže dúfam, že budem aj tohto roku bojovať o medailu. Ktovie,“ dodáva nová posila prešovského kádra.

Súvisiace články