Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

"Nahrávač" Kövér konečne trafil aj do čierneho

Sportnet|Publikované 13. okt 2003 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľu na domácom ľade na Žilinou hladko 6:1. Dvojnásobnú radosť mal po stretnutí útočník modro-bielych

Gabriel Kövér (na snímke), okrem výhry ho totiž mohol hriať aj jeho prvý gólový zápis v tejto sezóne, na ktorý už túžobne čakal.

Dvanásťgólová séria bez presného zásahu nepridá žiadnemu útočníkovi, Kövér však s nepresnou koncovkou bojoval ďalej a v nedeľu si mohol povedať - konečne. "Určite, lebo nepremenené šance z predchádzajúcich zápasov ma dosť mrzeli, najmä tie, v ktorých nám unikli body. Už dávno som mohol mať na konte sedem-osem gólov, mal som dosť príležitostí. Tým, že som z nich nevyťažil, strácalo celé mužstvo. Som teda rád, že to padlo a práve vo víťaznom zápase," vyjadril sa po zápase G. Kövér. Tento krídelník síce do nedele góly nedával, zato sa mu darilo v asistenciách, na svojom konte ich má už osem. "Srelecky som sa trápil, ale určite, že ma nahrávky tešili. Gól totiž treba pre spoluhráčov aj vybojovať. Keď padali góly, bol som pri tom aspoň nahrávkami, tak som bol rád."

Východniari odohrali proti Žiline veľmi dobrý duel. Nešetrili pohybom a vychádzali im aj kombinácie. V polovici stretnutia už vyhrávali 5:1 a o víťazovi bolo rozhodnuté. "Do zápasu sme chceli ísť zodpovedne, vôbec sme nekalkulovali s tým, že Žilina odohrala deň predtým ťažký duel proti Slovanu. Sme radi, že nám to takto vyšlo, aj keď určité prečíslenia Žilinčanov sa vyskytli, ale neinkasovali sme z nich." Po piatom góle Košičanov sa na striedačku pobral gólman Šimonovič a nechal sa vystriedať. Ani druhý vzájomný zápas proti bývalým spoluhráčom teda do konca nedochytal. Košičania totiž vyžarovali aktivitou, často strieľali a nedali brankárovi hostí vydýchnuť. Súvisela ich chuť po zakončení aj s tým, že Šimonoviča dobre poznajú, a tak sa im ľahšie hľadajú jeho slabé miesta? "Rok sme s ním boli každý deň na ľade, vysterelili sme naňho nespočetné množstvo pukom, takže určite sme si povedali, kde by mohol mať slabinu. To však záleží aj od toho, či máte na ľade čas tam zamieriť. Keď času bolo, tak sme sa jednoznačne snažili mieriť na jeho vyrážačku. Vieme, že Šimonovič nezvykne často odchádzať z bránky. Možno keby ten piaty gól padol inakším spôsobom, ostal by v nej ďalej. Vraveli sme si, že skúsime strieľať zo všetkého, z každej šance. Takto totiž vzniká možnosť dorážiek, z ktorých dávame najviac gólov. Usilovali sme sa to aj dnes preferovať ako v každom zápase, veď kto nestrieľa, góly nedáva. Mali sme určitú taktiku, keď nemali Žilinčania istý puk, vyletieť na nich, ale keď ho mali pod kontrolou, hrať zodpovedne v defenzíve. Snažili sme sa viac korčuľovať, aby hral súper v obrannej tretine pod väčším tlakom a urobil nejaké chyby, ktoré by sme využili."

Košičania v poslednej dobe išli výkonnostne jednoznačne nahor. Z piatich duelov vyhrali štyri, výnimkou bolo len piatkové stretnutie v Martine, kde prehrali 1:3. "V Martine to bolo z našej strany dosť zlé, neplnili sme ani pokyny trénerov. Je pravda, že v Martine sa vždy hrá ťažko, aj keď doteraz sme tam zakaždým zvíťazili, no stále to bolo o gól-dva. Martinčania hrajú pred domácim publikom dosť oduševnene, vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Je nám ľúto, že nám to tam nevyšlo. Chceli sme to odčiniť proti Žiline a teší nás, že sa nám to podarilo." Najbližšie sa HC predstaví v sobotňajšom televíznom stretnutí na ľade Zvolena. Gabriel Kövér verí, že jeho strelecké prebudeniue bude mať trvalejší charakter. "Od útočníka sa góly očakávajú, ale prvoradé je, aby mužstvo vyhrávalo a bolo v pohode. Už teraz teda musíme myslieť na sobotňajší duel vo Zvolene."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.