Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Nagyová si nevie predstaviť kariéru trénerky. Pre ženu je to veľmi zložité, tvrdí

Do Siene slávy slovenského tenisu uviedli Henrietu Nagyovú. (Autor: TASR)
SITA|22. nov 2017 o 19:26

Do Siene slávy slovenského tenisu uviedli aj Henrietu Nagyovú.

BRATISLAVA. Do Siene slávy slovenského tenisu uviedli Henrietu Nagyovú v utorok na galavečere v bratislavskom Národnom tenisovom centre (NTC).

Medzi domáce legendy ju zaradili spolu s Dominikom Hrbatým.

Pozrite si, ako prebiehal galavečer Tenista roka 2017: fotogaléria

24.11.2017

Nagyová: Je to veľká pocta

"Je to pre mňa veľká pocta, najmä v spoločnosti s Dominom (Hrbatým - pozn.). Pamätám si, ako sme spolu začínali a sparingovali. Bol to dobrý začiatok a teraz to je ešte krajší koniec," povedala 38-ročná Nagyová.

Rodáčka z Nových Zámkov sa dostala na 21. pozíciu v počítačovom poradí WTA vo dvojhre a bola 37. v hodnotení štvorhry. Na hlavnej profesionálnej úrovni nazbierala deväť singlových titulov a štyri deblové.

V sezóne 2002 prispela k celkovému triumfu Sloveniek vo Fed Cupe. V spomenutej súťaži neskôr bola členkou realizačného štábu.

Nevie si predstaviť kariéru trénerky

"Fed Cup bol jednoznačne úspech, ktorý si zo všetkých výsledkov cením najviac. Každé celkové víťazstvo na niektorom turnaji však tiež bolo super," uviedla.

"Momentálne sa venujem interiér-dizajnu, ktorý som študovala v Londýne. Mám štvorročnú dcéru, takže som matka na plný úväzok," povedala Nagyová, ktorá si nevie predstaviť kariéru trénerky.

"Pre ženu to je veľmi zložité. Muži to majú jednoduchšie. Nemohla by som na týždeň alebo dva odísť na turnaj s nejakou hráčkou a dieťa nechať doma.

Biznis, ktorý teraz robím, sú 24- alebo 48-hodinové odluky od rodiny, ale viac nie. Človek však nikdy nevie... Rada by som pomohla na pár hodín, ale cestovanie neprichádza do úvahy," zhodnotila účastníčka OH 2000 v Sydney.

Súvisiace články