Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Nagy: Snažíme sa vysoko neprehrať, hrozí nám dva a pol päťky

Sprava Ladislav Nagy (Slovan) a Igor Ignatuškin (Soči). (Autor: TASR)
SITA|Publikované 17. feb 2015 o 16:15

Ladislav Nagy je zvedavý, ako bude hrať Slovan v stredu proti Rige.

BRATISLAVA. Na hráčov Slovana Bratislava čakajú posledné tri zápasy v KHL v ročníku a útočník Ladislav Nagy má pred nimi veľké obavy.

V súčasnom stave potrebuje podľa jeho slov mužstvo prežiť tieto duely, keďže v Slovane je na záver sezóny už málo hráčov a viacerých trápia zranenia.

Riga už stratila nádej na play-off, Petrohrad a Jokerit sú popredné mužstvá celej súťaže.

"Pravdupovediac, nechceme, aby sme dostali v posledných stretnutiach ´latu´ - výprask v domácom prostredí. My tu prežívame, nemáme hráčov, hráme na tri päťky. Je to veľmi ťažké pre nás. Snažíme sa, aby sme neprehrali vysoko ako s CSKA, po ktorej si z nás robia srandu," povedal po utorkovom tréningu Ladislav Nagy.

"To nie je naša chyba, snažíme sa hrať, ale keď nie sú hráči, potom je to skutočne ťažké. Máme veľa zranených, nemá kto hrať. Sám so zvedavý, ako to bude zajtra vyzerať, možno budeme mať dva a pol päťky. Budeme hrať, aby sme prežili."

Viacerí chceli odísť

O najproduktívnejšieho hráča Slovana bol v závere európskeho prestupového obdobia obdobia záujem zo Švédska či Fínska. Bratislavský tím ho však neuvoľnil.

"Je to škoda, viacerí chceli odísť. Ak by mal klub podpísaných aspoň juniorov, pokojne sme mohli odísť a oni by sa to snažili so cťou dohrať, ako sa píše v médiách. Takto skutočne neviem. Sám som zvedavý, ako budeme v stredu hrať. Skutočne iba prežívame," doplnil Nagy.

Slovan na stredajší zápas s Dinamom Riga vykorčuľuje v netradičných fialových dresoch. Súboj venuje klub Združeniu na pomoc detskej onkológii.

Fialová farba sa vo svete všeobecne používa v kampaniach na zvýšenie povedomia o onkologických ochoreniach a reprezentuje nádej na vyzdravenie. V minulom ročníku hral Slovan vo fialovom proti Jaroslavľu a vyhral 5:3.

Aj tohtoročné dresy pôjdu do dražby na pomoc Združeniu na pomoc detskej onkológie, pred rokom dosiahla suma z aukcie 10-tisíc eur.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články