Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Nagy rokuje o novej zmluve

Sportnet|18. mar 2004 o 00:00

KOŠICE - Slovenský útočník v službách Phoenixu Coyotes Ladislav Nagy po zranení a dvoch operáciách zápästia oddychuje v týchto dňoch doma v Košiciach, keďže svojmu tímu už v závere základnej časti nemôže pomôcť. Pre 24-ročného šikovného krídelníka, ...

KOŠICE - Slovenský útočník v službách Phoenixu Coyotes Ladislav Nagy po zranení a dvoch operáciách zápästia oddychuje v týchto dňoch doma v Košiciach, keďže svojmu tímu už v závere základnej časti nemôže pomôcť. Pre 24-ročného šikovného krídelníka, ktorý je s 24 gólmi stále najlepším strelcom Phoenixu, sa sezóna skončila vo februári, keď si v súboji s Keithom Tkachukom zo St. Louis nešťastne poranil zápästie.

"Do konca marca budem mať sadru. Druhého apríla sa musím hlásiť vo Phoenixe, dovtedy mi agent u generálneho manažéra vybavil voľno," povedal Nagy. Hoci na istý čas vypadol z NHL, aj v súčasnosti je pravidelne v kontakte so svojím agentom. Ten totiž s Phoenixom rokuje o novej zmluve. "Klub mi už dal nejaké ponuky, ale odmietli sme to. Pred dvoma týždňami som na trojročný kontrakt nepristúpil," uviedol majster sveta z Göteborgu a bronzový medailista z Helsínk.

"Mojou výhodou je, že ak by sme sa aj nedohodli, tak pôjdem pred arbitrážnu komisiu. Minimálne zmluvu na ďalší rok by som tak mal vo Phoenixe ešte istú. Ale bol by som radšej, keby sme sa dohodli aj bez arbitráže," poznamenal Nagy, ktorý si pripísal v nedohratej sezóne 52 bodov (24+28).

Rodák zo Šace sa dnes chystá v Košiciach pozrieť si tretí zápas semifinále play off ST extraligy medzi domácim HC a Trenčínom. "Zašiel som aj za chlapcami z Košíc. Videl som druhý zápas v Trenčíne, aj to ako sa po treťom, štvrtom góle rozsypali. Ak sa chcú vrátiť do série, potrebujú vyhrať. Môže sa im to podariť, ale musia streliť v súboji prvý gól," fandí Nagy svojim bývalým spoluhráčom.

Útočník Phoenixu má po sezóne a rehabilitovať bude aj počas blížiaceho sa svetového šampionátu (24. 4. - 9. 5.) v Českej republike. V lete by sa však chcel dať dokopy a na prelome augusta a septembra štartovať v drese Slovenska na Svetovom pohári. (sita)

Súvisiace články