Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nagy nastúpil s Gretzkym, Chára osobnosťou, Hossa prekvapil, Döme s nádejou v novom tíme

Sportnet|Publikované 17. sep 2002 o 22:00

Slovenský útočník Ladislav Nagy, ktorý uplynulý týždeň podpísal s Phoenixom Coyotes novú zmluvu, je už momentálne v kempe kojotov. Odchovanec

košického hokeja odohral vo Phoenixe aj tréningové stretnutie, v ktorom nastúpila aj legenda svetového hokeja Wayne Gretzky. Nagy hral v útoku s Daymondom Langkowom a Mikom Johnsonom a táto trojica sa postarala o dva góly výberu bielych. Stretnutie sa v riadnom hracom čase skončilo remízou 6:6, v samostatných nájazdoch však bol úspešnejší čierny výber, ktorý premenil tri individuálne pokusy, kým biely tím iba dva. V drese bielych boli úspešnými strelcami Čech Martin Podlešák a práve Slovák Nagy. Útok Langkow

Ottawa (SITA) - Obranca tímu NHL Ottawa Senators Zdeno Chára je hrdý, že ho považujú za kľúčovú osobnosť mužstva, no zároveň odmieta špekulácie, že zranenie jeho ľavého kolena v minulosezónnom semifinálovom stretnutí Východnej konferencie zapríčinilo vypadnutie senátorov z play off. "Samozrejme, že ak mužstvu chýba popredný hráč, odzrkadlí sa to na spôsobe hry, ale úspech v play off nie je dielom jednotlivca, ale celého tímu," vysvetľoval Chára, s 205 cm najvyšší hráč NHL. V uplynulej sezóne, ktorá bola jeho najúspešnejšou v zámorí, zaznamenal 25-ročný obranca 10 gólov, 13 asistencií, 156 trestných minút a 299 bodyčekov a s priemerom 22 minút a 16 sekúnd na zápas bol druhým najvyťaženejším hráčom Ottawy. "Jeho výkony boli pre mňa prekvapením," pochválil Cháru Don Jackson, asistent trénera Ottawy. "Veľmi dobre vie, čo musí urobiť, aby sa stal kvalitným hráčom. Je trénermi formovateľný, rešpektuje ich, avšak používa vlastný rozum."

Chára strávil po zranení šesť týždňov v Ottawe, kde absolvoval rehabilitáciu. Zvyšnú časť leta oddychoval na Slovensku. V predsezónnom tréningovom kempe, ktorý je pre neho druhým v tíme Senators, sa cíti oveľa lepšie ako vlani. "Už viem, ako to tu chodí a poznám lepšie aj spoluhráčov. Vlani to bolo náročné, boli sme blízko k postupu do finále Stanley Cupu. Cítim však, že naše šance na úspech sú veľké aj v blížiacej sa sezóne. Ja osobne sa chcem zlepšovať každý rok, ale prvoradý je úspech mužstva. Urobím všetko, aby som bol platným členom tímu," povedal Chára.

Vail (SITA) - Dostať sa do hlavného tímu Montrealu Canadiens sa v klubovom kempe v coloradskom Vaile snaží aj mladý slovenský útočník Marcel Hossa. Tréner Habs Michel Therrien sa vyjadril, že Hossa spolu s Mikom Ribeirom a Chadom Kilgerom patria medzi príjemné prekvapenia kempu. "Je dobrý fyzicky. Vynikajúco si dokáže poradiť s pukom, je veľmi ťažké mu ho vziať," povedal Therrien. Mladšiemu z bratov Hossovcov by v boji o miesto v kádri Montrealu mohli pomôcť jeho telesné miery, keďže v kádri je viacero vzrastom nižších útočníkov. Všetko sa však rozhodne až v prípravných zápasoch. "Budem veľmi tvrdo pracovať a uvidím, čo sa stane," povedal Hossa. V súčasnosti je brat hviezdy Ottawy Senators Mariána v dobrej forme, oproti minulému roku, keď bol tiež v kempe, má viac skúsenosti.

Calgary (TASR) - Slovenský hokejista Róbert Döme vstupuje do novej sezóny NHL v drese jeho nového klubu Calgary Flames s novými nádejami. To je principiálna téza rozsiahleho článku v kanadskom periodiku Calgary Sun, v ktorom autor cituje Slovákove ambície na pozadí opisu jeho dlhoročných peripetíí a rodinných tragédií.

Publicista Randy Sportak začína text notoricky známou úvahou, že každá sezóna je naplnená obnovenými túžbami. V prípade Dömeho sa to prejavuje už v prípravnom kempe NHL, v ktorom pôsobí z celého mužstva najsviežejším dojmom. "Naozaj sa tu cítim skvele a cítim od začiatku pohodu," tvrdí Döme, ktorého ako mimoriadny talent draftovali Pittsburgh Penguins v roku 1997 ako prvý výber z celkovej 18. pozície. Ako 16-ročný už v nasledujúcej sezóne hral farmársku IHL. Pritom o dva roky staršie nádeje začínajú v zámorských juniorkách a len zriedkavo sa v takomto mladučkom veku dostanú do kvalitnej farmárskej ligy. Lenže v nasledujúcich rokoch Slovákove ambície stagnovali priamo úmerne (ne)dôvere vedenia a trénerov Penguins, Döme odohral 148 zápasov v nižšej súťaži (96 bodov) a v NHL len 30 (7 bodov).

V roku 1998 mu zomrel otec, jeho matka skonala vlani. Jeho výkony kolísali a vzťahy s tučniakmi chladli. "Posledné dva roky, možno poldruha roka som bol mimo. Všetko to na mňa negatívne vplývalo. Myslím si, že človek sa nedokáže zbaviť myšlienok na takéto veci a nie som si istý, či mi ľudia v Pittsburghu rozumeli," vyznáva sa slovenský útočník. V lete Penguins stratili trpezlivosť, neponúkli mu novú zmluvu, ktorú v dvojročnom šate podpísal s Calgary. Síce s dvojcestným štatútom v celkovej hodnote 750 000 dolárov, ale s reálnou šancou prebojovať sa do prvého tímu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.