Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Nagy má zranené oko, od hokeja si oddýchne týždeň

Sportnet|16. jan 2004 o 00:00

GLENDALE - Na päť až sedem dní odhadujú lekári dĺžku liečenia zraneného oka útočníka Phoenix Coyotes Ladislava Nagya. Slovenský hokejista sa zranil počas utorkového zápasu NHL proti Vancouver Canucks po tom, čo ho do tváre zasiahol fínsky obranca Sami ...

GLENDALE - Na päť až sedem dní odhadujú lekári dĺžku liečenia zraneného oka útočníka Phoenix Coyotes Ladislava Nagya. Slovenský hokejista sa zranil počas utorkového zápasu NHL proti Vancouver Canucks po tom, čo ho do tváre zasiahol fínsky obranca Sami Salo.

„Doktori mi povedali, že oko má podliate krvou a dokonca má malé príznaky otrasu mozgu. Dúfame však, že budúcu stredu proti San Jose už bude schopný nastúpiť," cituje trénera Boba Francisa oficiálna stránka klubu. Nagy, s 20 gólmi najlepší strelec tímu, priznal, že mal šťastie. „Mohlo to dopadnúť oveľa horšie, to mi je jasné," povedal 24-ročný útočník, ktorý nosí kryt na oči. „Keď som v kabíne znova otvoril oko a videl som, druhýkrát som sa narodil. Hokejka sa dostala pod môj kryt a bol to dosť nepríjemný moment," dodal Nagy, ktorý k 20 gólom pridal 21 asistencií a prežíva svoju najlepšiu sezónu v NHL. V kanadskom bodovaní tímu je so 44 bodmi (17+27) lepší už len kapitán Shane Doan. (sita)

Súvisiace články