Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nadvláda Kysačanov v Račkovej doline. Až traja skončili v prvej štvorke

Medailisti v hlavnej kategórii mužov. Zľava druhý D. Franko, prvý Šurgan a tretí S. Franko. (Autor: Jaroslav Kollár)
Sportnet|Publikované 20. feb 2020 o 13:00

Najlepší spomedzi nich bol strieborný Dávid Franko.

KYSAK. Klub OB Ružomberok usporiadal počas uplynulého víkendu medzinárodné majstrovstvá SR za účasti aj maďarských pretekárov v lyžiarskom orientačnom behu na stredných tratiach a preteky Slovenského rebríčka jednotlivcov, ktoré sa uskutočnili v Račkovej doline neďaleko obce Pribylina.

U veteránov všetky medaily na východ

Na slovenskom šampionáte v disciplíne Middle na 5,1 km s 12 kontrolami získal majstrovský titul v hlavnej kategórii mužov M21-E Štefan Šurgan (Hadveo Banská Bystrica) za 35:19 min.

Striebornú medailu si vybojoval Dávid Franko (KOB Kysak), ktorý zaostal 3:27 min. a na bronzovej pozícii finišoval jeho oddielový kolega Stanislav Franko za 43:35 min. Štvrtý skončil taktiež Kysačan Libor Semančík.

V ženskej kategórii W21-E na 4,6 km s 9 KS sa majsterkou SR stala Erika Nemcová (UMB Banská Bystrica) za 43:55 min. Východniarky v ženských kategóriách neštartovali.

Vo veteránskych kategóriách si z východniarov medaily vybojovali: M45-E: 1. Igor Porubčan, M55-E: 2. Jaroslav Kollár (obaja KOB Kysak), 3. Peter Sláma (ATU Košice). Majstrovský titul v kategórii žiakov dosiahol Jakub Karol Janšo (ATU Košice) v kategórii M-14C.

Víťazná odveta i plný bodový zisk

Na druhý deň slovenskí pretekári bojovali v Račkovej doline o body do Slovenského rebríčka jednotlivcov taktiež v lyžiarskom orientačnom behu na stredných tratiach.

Dávidovi Frankovi (KOB Kysak) sa vydarila odveta za slovenský šampionát, keď v kategórii M21-A na 6,5 km trati s 10 kontrolami tentoraz zvíťazil časom 42:49 min. a porazil o tri sekundy Štefana Šurgana (Hadveo B. Bystrica).

Dávid súčasne získal maximálny počet bodov do Slovenského rebríčka jednotlivcov. Jeho bratranec Stanislav Franko skončil tretí za 47:47 min.

V ďalších kategóriách si z východniarov prvenstvom maximálny počet bodov do SRJ vybojovali: M45-A: Igor Porubčan (KOB Kysak), M55-A: Peter Sláma, M-14: Jakub Karol Janšo (obaja ATU Košice).