Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Nadviaže na dokonalú súhru vo formácii spred rokov?

Sportnet|Publikované 7. apr 2009 o 00:00

Bolo by to vari nemysliteľné, keby kežmarský rodák prejavoval sympatie nejakému inému klubu. Vzťah Ľuboša Bartečka, slovenského hokejového

reprezentanta, k tunajšiemu dianiu, je príslovečný a chronicky známy. I jeho ranilo, že sa tento extraligista neudržal medzi elitou a prepustil miesto Spišiakom.

PIEŠŤANY. Nevydarenú baráž o udržanie považoval tiež za studenú sprchu.

Rodáci ho zarmútili

Nečakal, že napriek kvalite prvoligistu "jeho" tím sa potopí. "Neviem odpovedať na to, čo sa v kolektíve stalo, že neobstál. Niekto vypadnúť musí, tentoraz sa do toho namočil Kežmarok." Členovia úspešnejšieho kolektívu tvrdili, že rozhodla partia. Podľa mien boli na tom však lepšie Podtatranci. "Súhlasím, ale nevidím za oponu a do diania v kolektíve. Teraz sa to už riešiť nedá. Je to smutné, chlapci sa musia zamyslieť, čo sa stalo a zobrať si z toho poučenie." Tento leitmotív rozhovoru sme si s týmto vynikajúcim hokejistom nevybrali náhodne. Je totiž známe, že v posledných rokoch sa pred odchodom do cudziny rozohrával v extralige. V Poprade, ale hlavne v kežmarskom drese. Oblečie si ho i v prípade, že bude len prvoligový? "Neviem, čo bude v novom ročníku, kde zakotvím. Ak by som zostal vo Švédsku, je možné, že sa naštartujem na Slovensku. Ale kde to bude, o tom je ešte priskoro hovoriť," dodal východniar, ktorému v tíme Lulea vypršal kontrakt. Teraz ho čakajú rokovania o novom angažmáne, ale riešiť to bude až po majstrovstvách sveta.

Bez váhania pritakal

Hoci bol doma už niekoľko dní, predsa sa do spoločnej časti prípravy zapojil až neskôr. Uprednostnil odpočinok, psychický relax a tréningy s Kežmarčanmi. Po niekoľkých rokoch by sa mohol objaviť znovu na svetovom šampionáte vo Švajčiarsku. Sám sebe drží palce, aby mu nič neskrížilo plány a vydržala forma. Predtým ho kvárili zranenia či únava, i preto sa napríklad vlani ospravedlnil trénerovi Šuplerovi z účasti na záverečnom zraze. Keď ho oslovil kouč Filc, pritakal. S týmto kormidelníkom preskákal napríklad zlatý šampionát v Göteborgu 2002. "Takže po dlhom čase som zase jeho zverencom a táto spolupráca mi vyhovuje. Len aby sme mali všetkých hráčov zdravých a aby prišlo čo najviac kvalitných posíl zo zámoria. Osobne sa na vrcholné podujatie teším, sme dobrá partia a verím, že dokážeme aj niečo uhrať," dodal držiteľ i striebra z Petrohradu 2000. Práve tam nastupoval v lajne s Handzušom a Šatanom. S prv menovaným si zahral v rovnakej formácii na MS i neskôr (Rakúsko) a tiež v NHL. A s kým by rád oprášil spoluprácu na MS? "Mišo je skvelý hokejista, veď som s ním pôsobil vedno i v NHL. Rovnako tak s Tomášom Surovým, s ktorým sa nám darilo v Lulei. Dúfam, že sa ukážu i ďalší jednotlivci, ktorí prichádzajú do úvahy spoza mora, aby sme postavili naozaj kvalitný mančaft," rozlúčil sa Ľ. Bartečko.

Súvisiace články