PREŠOV. Zverenky trénera Romana Lamača po prvej časti hrali s domácim tímom nerozhodne. Po prestávke nastal ale v hre výrazný obrat. Bemaco dalo v druhom polčase iba šesť gólov a napokon o osem prehralo.
Moravanky dorazili Šarišanky fyzicky
„Prvý polčas bol herne vyrovnaný, ale skóre sme vyrovnali až v jeho závere. V druhom polčase domáce hru podstatne spresnili, v osobných súbojoch boli agresívnejšie a hlavne výrazne zrýchlili prechod z obrannej do útočnej fázy. To robilo našim značné problémy. Začali kopiť chyby, čím viazla súhra a efektivita útočnej fázy. Výsledkom bolo iba šesť strelených gólov v druhom polčase. Samozrejme, za takýchto okolností sme na úspešný výsledok pomýšľať nemohli,“ konštatoval po stretnutí v Zlíne predseda hádzanárskeho oddielu Bemaco Prešov, nováčika intreligy, Peter Bereš.
Najbližšie príde Baník Most
Najbližší zápas odohrá Bemaco Prešov vo svojom domácom stánku, v Športovej hale Hotelovej akadémie v Prešove na Baštovej v nedeľu 2. novembra 2014. Súperom nováčika bude od 16. hodiny predpokladaný líder interligy DHK Baník Most.
„V sobotu hrá Most šláger šiesteho kola v Michalovciach. Aby DHK Baník ušetril jednu cestu na východ Slovenska, dohodol sa s naším klubom na predohraní stretnutia ôsmeho kola, pôvodne plánovaného na 15. novembra. Most bude u nás jasným favoritom, ktorému ale nehodláme byť nejakým odovzdaným súperom,“ avizoval predseda prešovského ženského hádzanárskeho klubu.
Fakty
HC Zlín – Bemaco Prešov 25:17 (11:11)
Prešov: Medveďová, Goboňová – Falisová, Nemčíková 1, D. Novická 1, Šutranová 4/2, Simič 1, Pavúková, Babuková 4, Kuti 6/1, Vencuriková, R. Čirčová, Feňovčíková.
Pokutové hody: 5/3 – 3/3. Vylúčené: 2 – 2. Rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR). Divákov: 250.