Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Nádej na začiatok sezóny tlie do budúceho utorka

SITA|Publikované 9. feb 2005 o 14:49

TORONTO 9. februára (SITA) - Vedenie zámorskej NHL a predstavitelia Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) nezasadli ani v utorok za spoločný stôl a počas uplynulých štyroch dní sa obmedzil kontakt medzi oboma ...

TORONTO 9. februára (SITA) - Vedenie zámorskej NHL a predstavitelia Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) nezasadli ani v utorok za spoločný stôl a počas uplynulých štyroch dní sa obmedzil kontakt medzi oboma rokujúcimi stranami iba na informatívne e-maily medzi viceprezidentom NHL Billom Dalym a riaditeľom NHLPA Tedom Saskinom. Šanca, že napokon sa hrať predsa len bude, ešte stále žije. Vedenie NHL údajne pripravilo skrátenú formu základnej časti súťaže so začiatkom 25. februára, v ktorej by každé mužstvo odohralo 28, 30 alebo 32 stretnutí, dokonca je na papieri aj projekt iba so 16 zápasmi. Podmienkou zrealizovania tohto plánu je však dohoda medzi NHL a NHLPA, ktorá sa musí zrodiť najneskôr na budúci týždeň v utorok. Podľa zámorských médií vedenie NHL plánuje v stredu alebo vo štvrtok predstaviť hráčskej asociácii NHLPA nový návrh dohody, ktorý by však mal byť z jeho vedenia posledný. Platový strop sa však zdá byť neprekonateľnou prekážkou a pokiaľ sa nestane zázrak, vedenie NHL oznámi tento týždeň alebo v úvode nasledujúceho definitívne zrušenie sezóny 2004/2005. Vedenie NHLPA rozhodlo, že na ťahu sú majitelia klubov a očakáva pozvanie na ďalšie rokovania od komisára Garyho Bettmana. Napriek ochote rokovať je pre hráčov aktuálny ročník uzavretý a neveria, že obe strany dospejú k dohode.

Názory na ďalší vývoj v NHL sú rôzne. Spolumajiteľ tímu NHL Phoenix Coyotes Wayne Gretzky je zástancom odohratia aktuálneho ročníka v akejkoľvek podobe, útočník "kojotov" Brett Hull si myslí, že lepšie by bolo zabudnúť na sezónu 2004/2005 a v pokoji si vyjasniť všetky problémové záležitosti tak, aby sa ďalší ročník NHL začal bez ťažkostí. "Jediné, čo môžeme teraz urobiť, je ohlásiť koniec tohto ročníka a nechať klubom čas, aby sa pripravili na novú sezónu po každej stránke," povedal Hull.


Súvisiace články