Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Nadalovým súperom v semifinále Ljubičič

SITA|7. jún 2006 o 18:11

PARÍŽ 7. júna (SITA) - V semifinále dvojhry mužov na tenisových majstrovstvách Francúzska na antukových dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) sa stretnú štyria najvyššie nasadení ...

PARÍŽ 7. júna (SITA) - V semifinále dvojhry mužov na tenisových majstrovstvách Francúzska na antukových dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) sa stretnú štyria najvyššie nasadení hráči: jednotka Roger Federer s trojkou Davidom Nalbandianom a dvojka Rafael Nadal so štvorkou Ivanom Ljubičičom. Semifinálová situácia s nasadenou jednotkou, dvojkou, trojkou a štvorkou sa v Paríži zopakovala po 21 rokoch. V roku 1985 mala najlepšia štvorka obsadenie: John McEnroe (1.), Ivan Lendl (2.), Jimmy Connors (3.) a Mats Wilander (4.). Šampiónom sa napokon stal Švéd Wilander.

O skompletizovaní aktuálne najlepšej štvorky rozhodli dva stredajšie štvrťfinálové duely. V tom prvom si obhajca Nadal poradil so Srbom Novakom Djokovičom, keď mu jeho súper zápas vzdal pre bolesti v chrbte za stavu 6:4, 6:4 a pár výmenách na začiatku tretieho setu. "Takéto víťazstvo neteší, ale ráta sa. Som v semifinále a to je podstatné," skonštatoval Nadal. Antukový kráľ z Mallorky pred niekoľkými dňami oslávil 20. narodeniny a tie by chcel dodatočne osláviť v nedeľu druhým parížskym titulom v rade. Teraz má aktuálne na konte už 58 víťazných duelov na antuke v sérii, ak by uspel aj v semifinále a finále, natiahol by sériu na rovnú šesťdesiatku. "Tak ďaleko ešte nemyslím, najbližšie ma čaká piatkové semifinále," prehodil Nadal.

Djokovič, ktorý si v 19 rokoch utvoril v Paríži postupom do štvrťfinále grandslamové maximum, bol po skreči pochopiteľne smutný. "Nadal je na antuke najlepší, ale nie nezdolateľný. V druhom sete prišli momenty, keď som sa mu herne vyrovnal, ale napokon som to nedotiahol. Keď ma začalo pichať v chrbte, vedel som, že už nebudem môcť podať plnohodnotný výkon, preto som to radšej vzdal," uviedol mladý Srb.

Súperom Španiela v semifinále bude výborne podávajúci Chorvát Ljubičič. Štvrtý nasadený hráč turnaja si vo štvrťfinále poradil s nenasadeným Francúzom Julienom Benneteauom hladko 6:2, 6:2, 6:3 a vyradil tak z hry posledného domáceho zástupcu vo dvojhre. Dvadsaťsedemročný Ljubičič, ktorý si vlani získal kredit najmä skvelými výkonmi v Davisovom pohári a na okruhu ATP na tvrdých povrchoch, dotiahol svoju hru na antuke do maxima. Jeho doteraz najlepším parížskym vystúpením bolo 3. kolo z roku 2003. Ljubičič má s Nadalom bilanciu 1:2, pričom všetky tri zápasy odohrali vlani na tvrdom povrchu. Pamätný bol najmä ten posledný s finále turnaja série Masters v Madride, ktorý Španiel vyhral 7:6 v piatom sete.


Dvojhra mužov - štvrťfinále:

Rafael Nadal (2-Šp.) - Novak Djokovič (Srb. a Č. Hora) 6:4, 6:4 - skreč, Djokovič odstúpil

Ivan Ljubičič (4-Chorv.) - Julien Benneteau (Fr.) 6:2, 6:2, 6:3


Semifinálové dvojice:

Rafael Nadal (2-Šp.) - Ivan Ljubičič (4-Chorv.) - bilancia: 2:1

Roger Federer (1-Švajč.) - David Nalbandian (3-Arg.) - bilancia: 5:6


Súvisiace články