Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Nadal vyhral v Stuttgarte auto, chýba mu však vodičský preukaz

TASR|Publikované 1. aug 2005 o 10:01

Stuttgart 1. augusta (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa na turnaji v Stuttgarte mohol tešiť nielen z finálového víťazstva, ale aj z nového športového ...

Stuttgart 1. augusta (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa na turnaji v Stuttgarte mohol tešiť nielen z finálového víťazstva, ale aj z nového športového auta. No na to, aby si ho mohol vychutnať naplno, potrebuje ešte jednu vec - vodičský preukaz.

Zdá sa, že 19-ročný tenista má okrem oprávnenia šoférovať všetko. Za víťazstvo nad Argentínčanom Gaudiom zinkasoval 125.000 eur, prednedávnom sa tešil z ešte väčšieho objemu peňazí po triumfe na Roland Garros. Teraz dostal aj kľúče od nového vozidla.

Priamo na kurte ho usadili dovnútra. Keď už konečne zistil, ako sa auto štartuje, nebol rodák z Malorky schopný prejsť viac ako niekoľko metrov po antuke na kurte v klube Weisenhof. "Neviem, či to vôbec niekedy dokážem," priznal nervózny tínedžer. Ak by Nadal chcel urobiť testy čo najskôr, voľný má teraz len jeden týždeň. Už 8. augusta totiž začína turnaj Masters v Montreale a potom bude všetko smerovať najmä k U.S. Open na prelome augusta a septembra.

Súvisiace články