Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Nadal sa zlepšuje, mal agresívnejší forhend

(Autor: TASR)
SITA|3. sep 2011 o 16:16

Obhajca titulu v mužskej dvojhre na tenisovom US Open Rafael Nadal hladko postúpil do 3. kola, keď mu jeho súper Nicolas Mahut skrečoval duel.

Svetová dvojka si potrebuje zvýšiť sebavedomie po nie veľmi vydarenom prípravnom období pred záverečným grandslamovým turnajom sezóny.

NEW YORK. Obhajca titulu v mužskej dvojhre na tenisovom US Open Rafael Nadal hladko postúpil do 3. kola, keď mu jeho súper Nicolas Mahut skrečoval duel pre bolesti žalúdka na začiatku tretieho setu. Španielsky ľavák si v prvých dvoch setoch počínal suverénne a Francúzovi povolal v každom len po dva gemy.

Svetová dvojka si potrebuje zvýšiť sebavedomie po nie veľmi vydarenom prípravnom období pred záverečným grandslamovým turnajom sezóny. Najbližšie ho v boji o postup do osemfinále na newyorskom betóne čaká skúsený Argentínčan David Nalbandian.

,,Niekoľko vecí som vylepšil oproti prvému zápasu s Golubevom, kde som sa trápil bezmála tri hodiny. Proti Mahutovi som mal už herný plán a na forhende som bol agresívnejší. Keď som mal šancu na víťazný úder, šiel som do toho," vysvetľoval 25-ročný Španiel.

Nadal v tomto roku rozhodne nepatrí k hlavným favoritom na zisk trofeje, hoci je obhajcom. Päť prehier z rovnakého počtu súbojov s Novakom Djokovičom poznačilo jeho psychiku.

"Ľudia si pamätajú len chvíle, keď vyhrávam tituly a hrám dobre. Nie všetko je však ružové, čo sa na ceste k úspechom udeje. Nedá sa hrať vždy najlepší tenis na hranici maxima. Vlani som sa zlepšoval zo zápasu na zápas a dokázal vyhrať celý turnaj. V tomto roku som začal veľmi zle. Preto verím, že aj teraz nastane zlepšenie," zamyslel sa 10-násobný grandslamový šampión.

Súvisiace články