Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Nadal mal bolesti, rozhodol sa ukončiť sezónu

Rafael Nadal. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 20. okt 2016 o 19:04

Španielsky tenista si chce doliečiť zranenia. Vráti sa až v novom roku.

MANACOR.  Rafael Nadal vynechá zvyšok sezóny 2016. Nie je fit a radšej sa už zameria na súťažný ročník 2017.

"Nie je tajomstvom, že na olympijské hry som pricestoval s nedostatkom tréningu a nie úplne zotavený, ale cieľom bolo získať medailu pre moju krajinu. Urýchľovanie regenerácie mi spôsobilo bolesti, ktoré pretrvávajú, a som nútený priebežne ustať a koncentrovať sa na ďalšiu sezónu," napísal na facebooku 30-ročný Malorčan.

Nadal pôvodne ešte hodlal hrať v Bazileji, Paríži-Bercy a na koncoročnom šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne, ak by sa naň kvalifikoval. V auguste na OH v Riu de Janeiro získal zlato vo štvorhre s Marcom Lópezom.


Niekdajší líder svetového rebríčka vo dvojhre Nadal v stredu slávnostne otvoril svoju akadémiu v rodnom Manacore aj v prítomnosti Rogera Federera. Nadalov švajčiarsky veľký rival a zároveň kamarát uzavrel sezónu už v júli, doprial si čas na doliečenie chrbta aj operovaného kolena.

"Nastal čas oddýchnuť si a potom sa začať intenzívne pripravovať na sezónu 2017," napísal teraz Nadal. Takúto alternatívu nevylúčil už po tom, ako minulú stredu prehral so Srbom Viktorom Troickým v 2. kole v Šanghaji.


 

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články