Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nadal má 3. titul z 13 turnajov,lepší len McEnroe a Connors

SITA|Publikované 11. jún 2007 o 14:53

PARÍŽ 11. júna (SITA, AP) - Zaujímavosti spojené s vyvrcholením druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur, antuka):


Nadal viackrát do histórie

Španielsky tenista Rafael Nadal sa dovŕšeným hetrikom na Roland Garros postaral o hneď niekoľko historických zápisov. Stal sa len druhým tenistom od roku 1914, ktorý vyhral najťažší turnaj na antuke trikrát po sebe. Pred ním sa to podarilo Björnovi Borgovi, ktorý v rokoch 1978 - 1981 vyhral dokonca štyrikrát v rade. Švéd je zároveň na čele historického parížskeho poradia so 6 triumfami, Nadal sa delí s ďalšími štyrmi hráčmi o 3. miesto.

Španiel potreboval na dosiahnutie tretieho grandslamového titulu v kariére len 13 turnajov, čo je v historickom poradí druhé miesto. Rýchlejšie, po 12 turnajoch veľkej štvorky, sa to podarilo len americkým legendám Jimmymu Connorsovi a Johnovi McEnroeovi. Pre porovnanie desaťnásobný víťaz Federer potreboval na prvé 3 tituly 21 podujatí grandslamu. Nadal zároveň vyhral na antuke už 17. turnaj, čo je spolu s Ekvádorčanom Andresom Gomezom 9. miesto v historickom rebríčku. Najviac antukových turnajov má na konte Argentínčan Guillermo Vilas (43). Aktuálna Nadalova zápasová bilancia na Roland Garros je 21:0 a dokonca 34:0 v zápasoch, ktoré sa hrajú na tri víťazné sety.


Kuerten avizuje návrat

Trojnásobný víťaz Roland Garros Gustavo Kuerten v nedeľu nechýbal na ústrednom dvorci Philippa Chatriera v Paríži, ale jeho prítomnosť nemala súťažný charakter. Nahodený v obleku dostal česť odovzdať cenu víťaznému Nadalovi aj zdolanému Federerovi. Už tridsaťročný Brazílčan v posledných rokoch pre chronické problémy s bedrami toho veľa nenahral, ale ešte sa nevzdal myšlienky návratu na profesionálne dvorce. "Ešte plánujem vrátiť sa do Paríža, ale oblečený v športovom," nechal sa počuť Kuerten. K tohtoročnému finále medzi Nadalom a Federerom bývalý skvelý Brazílčan poznamenal: "Videl som najlepšieho hráča histórie na antuke proti všeobecne najlepšiemu tenistovi histórie."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.