Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Nadal i Murray sú už v osemfinále

SITA|Publikované 31. mar 2009 o 13:57

Španielsky tenista Rafael Nadal síce nebol spokojný so svojím pondelňajším výkonom proti portugalskému kvalifikantovi Fredericovi Gilovi, do osemfinále však postúpil.

MIAMI. Španielsky tenista Rafael Nadal síce nebol spokojný so svojím pondelňajším výkonom proti portugalskému kvalifikantovi Fredericovi Gilovi, zdolal však 74 . muža renkingu za 96 minút 7:5, 6:3 a postúpil do osemfinálového 4. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Sony Ericsson Open v americkom Miami na Floride.

Líder svetového rebríčka dosiahol svoje jubilejné 10. víťazstvo v rade a zmeria si sily so Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom (17.), nad ktorým vedie 3:0 bez straty setu.

"Žiadny súper nie je ľahký. Najmä vtedy, keď nehráte svoj najlepší tenis. Presne to sa dialo. Nedá sa však denne byť na maxime. Nepočínal som si dnes príliš dobre a necítil som sa na dvorci komfortne. Vždy však túžim triumfovať a moja motivácia sa nemení," upozornil ľavák z Malorky Nadal.

Víťaz januárových melbournských grandslamových Australian Open viedol v prvom sete 3:1, neskôr však prehrával 4:5 a 15:30 pri svojom servise. Situáciu zvládol a v druhej časti preklenul počiatočné manko 0:2.

Španiel bol v minulosti v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne dvakrát vo finále, ale v sezóne 2005 nestačil na Švajčiara Rogera Federera a vlani v súboji o miestny titul podľahol Rusovi Nikolajovi Davydenkovi.

Andy Murray by už v semifinále mohol dostať šancu na revanš za debakel od Nadala z nedávneho extrémne veterného finále v kalifornskom Indian Wells. Brit, štvrtý v "pavúku" i počítačovom poradí ATP, v pondelok v 3. kole zdolal Čiľana Nicolasa Massúho (91.) za 108 minút 6:4, 6:4.

Olympijského víťaza z Atén 2004 prekonal už pred troma rokmi vo wimbledonskom vstupnom kole. Dvadsaťjedenročný rodák zo škótskeho Dunblane Murray prehrával v úvodnom dejstve 0:3 s jedným brejkom a v druhom sete povolil súperovi znížiť z 1:5 na 4:5, ale pri podávaní na triumf - cez dva odvrátené brejkbaly - už nepovolil pokračovanie.

"Začiatok i koniec som nezvládol práve presvedčivo, ale stredná pasáž zápasu bola z mojej strany veľmi dobrá," povedal Murray a dodal: "Som rád, že som to napokon vyriešil vo dvoch setoch. V koncovke som dočasne stratil ostražitosť. Musím si dať pozor, aby sa niečo podobné neopakovalo."

V osemfinále ho vyzve Srb Viktor Troicki (41.), ktorého Brit zdolal vlani v Petrohrade 6:3, 6:3. Na štvrťfinále sa črtá Murrayov atraktívny duel so Španielom Fernandom Verdascom, proti ktorému síce má lichotivú bilanciu 5:2, ale podľahol mu v osemfinále Australian Open 2009.