Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Nadal: Hral som katastrofálne

Ustatý Rafael Nadal sa po prehre vo štvrťfinále turnaja ATP Masters v Miami lúči s divákmi. (Autor: REUTERS)
Miloslav Šebela|Publikované 3. apr 2009 o 20:27

Dvadsaťročný Argentínčan vyradil v Miami vo štvrťfinále svetovú tenisovú jednotku Rafaela Nadala.

BRATISLAVA. V štyroch predchádzajúcich zápasoch nezískal Juan Martin del Potro proti Rafaelovi Nadalovi ani jeden set. Vo štvrtok mladý Argentínčan na turnaji série Masters v Miami ukončil Nadalovu 11-zápasovú víťaznú sériu. Po troch hodinách vyhral 6:4, 3:6, 7:6 (3).

„Celý zápas som hral naozaj hrozne. No v poslednom sete sa niečo zlomilo a moja hra bola doslova katastrofálna," cituje Nadala agentúra Reuters.

Zápas mal pritom celkom dobre rozbehnutý, v poslednom sete viedol už 3:0. Od tohto momentu ho však Argentínčan zatlačil. Po dlhých výmenách od základnej čiary stále častejšie jasal práve del Potro.

„Všetko sa zlomilo, keď som v poslednom sete zrazu viedol 5:4. Vtedy som si uvedomil, že môžem vyhrať. To bol úplne nový pocit," povedal pre oficiálnu stránku turnaja del Potro.

„Na to, aby ste vyhrali nad Nadalom, musíte byť pripravený na sto percent a rovnako každá časť vašej hry musí byť ukážková."

Zápas vďaka temperamentným fanúšikom skôr pripomínal futbalový zápas. Diváci boli na strane Argentínčana a hlasno ho povzbudzovali. „Dopadlo to fantasticky pre divákov, pre mňa zle," komentoval Španiel.

Vlani hral Nadal v Miami vo finále, preto v rebríčku ATP niekoľko bodov stratí. Jeho náskok pred druhým v poradí Federrerom je však viac ako štyritisíc bodov a ani prípadné Švajčiarovo víťazstvo na tom nič nezmení.

Naopak, v rebríčku môže poskočiť del Potro. Najmladší hráč top 10 vlani získal len jedno víťazstvo, teraz je už v semifinále. V ňom hral včera proti Škótovi Andy Murrayovi, druhú dvojicu tvoria Roger Federrer a Novak Djokovič.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články