Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Nad Haškovou budúcnosťou visia otázniky

TASR|1. jún 2001 o 13:21

Buffalo 1. júna (TASR) - V otázke zmluvy hokejového brankára Dominika Haška s klubom zámorskej NHL Buffalom Sabres nie je ani po prvom rokovaní českého gólmana s vlastníkom šablí Johnom Rigasom jasno.

dominik hašek

Hašek podrobnosti 5-hodinového stretnutia v Rigasovej rezidencii odmietol novinárom prezradiť, jeho agent Rich Winter však neskrýval nad rozhovorom oboch mužov svoje nadšenie. "Som nesmierne potešený, že som pri tom mohol byť. Znamená to, že Dom bude hrať? Alebo že bude hrať za vyšší či nižší plat? Nie. Ale je jasné, že medzi Dominkom Haškom a Johnom Rigasom vládne vzájomný obdiv a rešpekt, aký som v živote nevidel medzi športovcom a majiteľom," povedal Winter a dodal: "Dialóg bude pokračovať a dúfam, že na konci nájdeme riešenie, ktoré bude výhodné pre obe strany".

Buffalo vlastní na Haška právo ročnej opcie, ktorá by českej hviezde v budúcej sezóne vyniesla 9 miliónov dolárov. Do úvahy však pripadá aj možnosť celkom novej zmluvy.

Ako uviedol samotný brankár, ktorý by sa mohol stať 1. júla neobmedzeným voľným hráčom, svoje rozhodnutie už učinil, nechce sa však zatiaľ o ňom vyjadrovať verejne. "Povie to tým, ktorým to bude mať potrebu zvestovať. A nepovažuje za nutné, hovoriť to novinárom," povedal Winter.

Súvisiace články